Třetí tým uplynulého krajského přeboru chce jako člen výboru a sportovní manažer klubu dovést do divize. „Chci se pokusit o skloubení bojovných hráčů z Vysočiny s technickými fotbalisty jako jsou třeba na jižní Moravě. Bude to zajímavá kombinace,“ těší se Baránek.

Oficiálně jste v Humpolci přes měsíc. Splnilo dosavadní dění v klubu vaše očekávání?
U mě to není žádné očekávání. Moc dobře jsem věděl, do čeho jdu. Humpolec znám dlouhou dobu, mám zde určité vazby. Není to cizí klub.

Takže znáte i úroveň krajského přeboru Vysočiny…
Ano, vcelku se orientuji.

A jak na vás působí?
Soutěž patří v porovnání s ostatními k těm slabším. Je to tím, že jde o relativně nový kraj. Fotbal je jiný. Chybí mi zde víc techniky, většina mužstev vychází z bojovnosti. Snažím se proto získávat technické hráče, kteří by v týmech vytvořili s těmi stávajícími zajímavou instanci.

Je v téhle soutěži nějaký hráč, který má šanci ještě uspět v profesionálním fotbale?
Určitě je. Zrovna v Humpolci jednoho mám, ale jméno neprozradím. V ostatních oddílech záleží na funkcionářích. Pokud je klub, kde jsou tamní manažeři neschopní, může se vždycky někdo objevit.

Toho hráče Humpolce jste myslel Martina Guzika?
Ale ne. Martin je třicátník. Dejme tomu jednadvacet let je pro odchod do vyšší soutěže takovou pomyslnou hranicí. Mezistupněm by ještě měla být tak třetí liga. Kdybych Guzika dostal ve dvaceti letech, tak bych se na něj dneska jezdil dívat do Realu Madrid a to nepřeháním. Tehdy se ale rozhodl jít do Švýcarska.

Pokud je tedy někomu víc jak jednadvacet a hraje jenom kraj, tak na ligu už dosáhnout nikdy nemůže?
Ale to vůbec ne. Řekl jsem to jako takový záchytný bod. Třeba Jirkovi Hesovi, který k nám přišel z Vrchoviny, je čtyřiadvacet. Pokud v pěti mistrákách potvrdí svoje kvality, dostanu ho třeba do druhé ligy. Ale nejdřív ho musím pořádně poznat.

Kromě Hese jste si přivedl i další posily. Všechny stylem hostování s opcí. Proč to nebyly rovnou přestupy?
Jedná se o rozdělení rizika na obě strany. Mateřský klub dostane jen část peněz a zbytek až po vypršení hostování. Je to zajištění. Stále se jedná o amatérský fotbal. Co já vím, může se stát, že mu ho stará zakáže.

Hned po svém příchodu jste vyhlásil postupové ambice, ale v přípravě se vám moc nedařilo. I trenér Březina naznal, že mužstvo potřebuje čas…
Moment, a říkal něco o zpochybnění těch postupových cílů?

Ne…
To je dobře, protože bych ho byl nucen vyhodit.

To myslíte vážně?
Měsíc před soutěží má většina trenérů sebevědomí na rozdávání. Ale s blížícím se začátkem smělé ambice přehodnocují. Dobře, nám se v přípravě nedařilo, ale je to jen příprava. Chci aby si trenér stál za tím, co řekne. Také proto jsem se třeba ve Slovácku nepáral hlavně s Jarolímem nebo s Molnárem. Probůh, samozřejmě že cesta Humpolce za postupem nebude lehká, ale proto tam mám trenérskou kapacitu Vysočiny v podobě Jindry Březiny.

Kromě práce v Humpolci máte ještě poměrně hodně klientů jako manažer. Jste v zápřahu čtyřiadvacet hodin denně…
Lichtenštejnův hajný pracoval pětadvacet hodin a když se ho knížepán zeptal jak to dělá, odpověděl, že vynechává oběd… Je pravda, že povinností je hodně. Zrovna teď jsem na cestě do Bratislavy. Fotbal mi bere hodně času, ale mám ho rád.

Koho taky zastupuje Rudolf Baránek

Vladimír Malár - FC Viktoria Plzeň
Jindřich Skácel - Honvéd Budapešť (Maďarsko)
Jiří Kowalík - Trenč. Stankovce (Slovensko)
Marian Palát - FC Vladivostok (Rusko)
Michal Demeter - MŠK Ružomberok (Slovensko)
Michal Ordoš - FK Mladá Boleslav
Ivo Svoboda - FC Hradec Králové
Radek Sláma - LAFC Lučenec (Slovensko)