SK BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Nesmělý cíl: hlavně potrápit favority

Bystřickým kádrem přes léto žádné převratné změny neotřásly. Podoba týmu zůstává víceméně stejná. Bude to výhoda, nebo se vkonkurenci zkušených soupeřů ukáže, že mužstvu chybí nové posily?

„Věřím svým hráčům,“ řekl trenér Bystřice Zdeněk Hovorka. „Samozřejmě sledujeme, co se děje vcelcích ostatních účastníků krajského přeboru. Favority podle mně budou Hartvíkovice, Ždírec a Humpolec,“ doplnil.

Bystřice zahájí nový ročník coby druhý nejlepší tým předchozí sezony. Fanoušci podobně jako vminulosti netají přání postoupit konečně do vysněné divize.

„Nechceme vyhlašovat žádné smělé ambice. Náš cíl je jasný. Hodláme co nejvíc potrápit zmíněné favority a pořádně jim znepříjemnit cestu kprvní příčce,“ nastínil Hovorka.

Citelnou ztrátu utrpěla Bystřice vposlední přípravě sJihlavou B. Útočník Michal Havlíček si po nešťastném pádu zlomil ruku. Předběžná diagnóza je neúprosná. Vyhlášený kanonýr stráví celý podzim na tribuně.

„Hodně mě to mrzí. Michal mě skvělou formu. Měl být jedním zhlavních pilířů. Kvůli jeho zranění odmítáme pustit Martina Horáka na hostování do Žďáru. Zároveň ještě vyjednáváme o příchodu zkušeného záložníka Illka zDoubravníka,“ uvedl šéf bystřické lavičky.

Brankáři: Pavel Trávníček (1982), Radim Škorpík (1988). Obránci: Lukáš Kozáček (1987), Oldřich Veselý (1983), Ondřej Vícha (1986), Ladislav Mitáš (1985). Záložníci: Miloš Vrzal (1976), Zdeněk Sklenář (1982), Marek Matuška (1977), Luboš Zbytovský (1986), Radek Špatka (1985). Útočníci: Michal Havlíček (1982), Jan Holý (1986), Jan Buchta (1987), Martin Horák (1978).
Trenér: Zdeněk Hovorka, asistent trenéra: Vlastimil Svoboda, vedoucí mužstva: Josef Deák.
Příchody: Jan Buchta (návrat z hostování z 1. FC Brno), Jan Illek (v jednání).
Odchody: Václav Sedláček (ukončení činnosti), Martin Horák (v jednání).
Výsledky v přípravě: Jihlava dorost 5:4, Olešnice 6:2, Polička 3:4, Jihlava dorost 7:1, Jihlava B 2:1.

FK HUMPOLEC

Souhra bude chvíli trvat

Řada změn se udála v klubu u dálnice, přičemž nové vedení rozhodně neskrývá ambice. Humpolečtí nahlas hovoří o tom, že by chtěli do divize.

„Neříkám, že chci přehodnocovat cíle mužstva, ale chvíli nám potrvá, než se sehrajeme, než tým získá svou tvář. Určitě nebude na samé špici od prvních kol, v nich nám naopak půjde o to, abychom moc neztratili,“ odmítá velikášská prohlášení trenér Jindřich Březina.

Přesto se postupového cíle nezříká: „Jsem ale přesvědčen, že během podzimu se dáme do kupy do té míry, abychom mohli dostát předsezonním cílům.“

Že mužstvo potřebuje k dosažení svého výkonnostního maxima čas, dokumentují i výsledky přípravných zápasů. Kromě vítězství došlo i k vysokým prohrám. „Po několika málo tréninkových jednotkách nelze hned chtít výsledky. Co se týká samotné přípravy, jsem spokojen. Hráči měli k tréninkům dobrý přístup, omluvy byly minimální,“ libuje si trenér.

Jindřich Březina nevidí jednoznačného favorita soutěže. „Může tam být více mužstev. Posilují ve Ždírci, Pelhřimově i v Hartvíkovicích. Nepodceňoval bych ani Janovice, které mají ve svém kádru řadu zkušených hráčů. Favorité se objeví až v průběhu soutěže, hodně naznačí první kola,“ věští.

Brankáři: Martin Padrnos (1977), Tomáš Kříž (1989), Petr Beránek (1986). Obránci: Josef Kameš (1987), Petr Svoboda (1979), Miroslav Pecha (1978), Tomáš Keller (1987), David Kotek (1979), Josef Křišta (1988). Záložníci: Jiří Hes (1983), Martin Guzik (1974), Jakub Paťha (1988), Roman Hájek (1978), Tomáš Kopic (1984), Lukáš Bláha (1988), Tomáš Klap (1988). Útočníci: Miroslav Křikava (1978), Tomáš Pícha (1985), David Skořepa (1979).
Trenér: Jindřich Březina, asistent trenéra: Pavel Žatečka, vedoucí mužstva: Luboš Pekárek.
Příchody: Jiří Hes (hostování z Vrchoviny), Miroslav Křikava a Miroslav Pecha (hostování ze Světlé nad Sázavou), Martin Padrnos (hostování z Velkého Meziříčí), Martin Turek (hostování z Ledče nad Sázavou – v jednání), Jakub Paťha, Tomáš Klap, Josef Křišta a Lukáš Bláha (všichni přeřazeni z dorostu).
Odchody: Josef Moravec (přestup do Pelhřimova), Radek Moravec (ukončeno hostování z Čejova), Radek Čihák (odchod do Rakouska), Kamil Prachař (přestup do Bavor).
Výsledky v přípravě: Teplýšovice 0:0, Hlinsko 1:3, Kácov 4:0, Tábor 1:5, Žďár nad Sázavou 1:4.

SK DEKORA ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU

Postup Dekory není prioritou

Loni skončili ždírečtí fotbalisté v krajském přeboru na čtvrté příčce, když na první Havlíčkův Brod ztratili třináct bodů. Letos jdou ambice Dekory ještě dál.
„Chceme hrát v popředí tabulky. Postup, ale prioritou není. Za každou cenu se na první místo tlačit nebudeme, ani od vedení takový cíl nemáme. Ale bránit se tomu nebudeme,“ předeslal ždírecké plány trenér Richard Zeman.
Během přípravy změřili ždírečtí fotbalisté hned třikrát síly s divizními týmy. „Byl vidět velký rozdíl mezi divizí a čelem krajského přeboru. Naše výkony byly špatné, ale aspoň nám to ukázalo zrcadlo. Více méně jsme ale pořád nějakým způsobem skládali tým,“ prozradil lodivod Dekory.
Největší posilou, do které vkládá i nejvíce nadějí Zeman, by se měl stát futsalista Roman Mareš. „Dokázal, že fotbal umí, i když ho přes šest let nehrál. Stále je ale pro něj priorita futsal. Navíc je to typ vítězného hráče,“ řekl na adresu nové akvizice Zeman.
Ten se na konci sezony potýkal s úzkým kádrem. „Podařilo se nám sehnat místo čtyř odcházejících šest nových. Jsem spokojený, že je v týmu konkurence,“ uzavřel kouč Ždírce.
Brankáři: Tomáš Havlíček (1980), Zdeněk Tomášek (1982). Obránci: Miroslav Kaluža (1975), Pavel Klupka (1984), Miroslav Kysilko (1980), Jiří Matějka (1984), Michal Sobotka (1986), David Terer (1984). Záložníci: Petr Carda (1986), Petr Čalkovský (1978), Marek Černý (1988), Roman Mareš (1975), Jiří Smejkal (1988), Tomáš Šnobl (1983). Útočníci: Lukáš Blažek (1987), Petr Hanousek (1985), Radek Kolouch (1982), Tomáš Máša (1976).
Trenér: Richard Zeman, asistent trenéra: Miroslav Švanda, vedoucí mužstva: Jaroslav Otradovský, kustod: František Peřina.
Příchody: Tomáš Havlíček (hostování z Vlašimi), Zdeněk Tomášek (hostování z Vísky), Miroslav Kaluža (přestup z Waidhofenu), David Terer (hostování z AFK Chrudim), Roman Mareš (hostování z Havlíčkova Brodu), Tomáš Máša (návrat z hostování z Chotěboře), Tomáš Šnobl (hostování z Pohledu), Marek Černý (hostování z Krouné).
Odchody: Jan Vašíček, Volejník (oba přestup do Heřmanova Městce), Libor Púčala (přestup do Stolan), Petr Tuček (přestup do Starého Hradiště), Petr Veselý (přestup do Havlíčkovi Borové), Martin Ptáčník (přerušení činnosti).
Výsledky v přípravě: Živanice 3:7, Převýšov 1:4, Skuteč 4:1, Žďár n. S. 0:3, Pohled 4:1.

FK BOROVINA - OPATOV

Minimálně uhájit loňský výsledek

Borovina skončila v minulém ročníku pátá a stejně vysoko si nastavila laťku i pro letošní sezonu. K největší změně došlo na postu hlavního trenéra, na lavičku modrobílého celku se postavil Miloslav Loucký, stávající kouč Michal Kusák bude působit jako jeho asistent.

„Chtěli bychom obhájit naši pozici z loňska, dávat si vyšší cíle, by bylo v tuto chvíli předčasné. Musíme konsolidovat mužstvo, zapracovat posily. Určitě se však nechceme pohybovat někde na chvostu tabulky,“ říká kouč Boroviny Miloslav Loucký.

Borovinský kádr v létě vyztužil útočník Zdeněk Hanzal, obránce Petr Dohnal a dva záložníci – David Dohnal z Okříšek a třebíčský Petr Ciprys.

„Ještě další jména možná ulovíme, ale s posílením kádru jsem spokojený. Víc ukážou až první zápasy. Věřím však, že mužstvo je silnější, než loni,“ říká nový trenér.

Příprava se jeho svěřencům poměrně vydařila, když dokázali vyválčit cennou remízu i s divizní Třebíčí, namále však měla Borovina v krajském poháru. Ještě deset minut před koncem prohrávala s Chlístovem, nakonec však povinné vítězství urvala.

„Hráči si uvědomili, že bojují o místo v sestavě a jejich přístup tomu odpovídal. Takže jsem spokojený a dařilo se nám i výsledkově,“ pochvaluje si Loucký.

Brankáři: Jiří Kantor (1974), Radek Syrový (1974). Obránci: Jan Rambousek (1981), Petr Dohnal (1980), Petr Kohlstrom (1977), Miroslav Štveráček (1977), Pavel Brzezina (1973), Radek Mikuška (1972). Záložníci: Jan Rubák (1983), Vojtěch Štěpnička (1985), Petr Ciprys (1986), Drahoslav Tomek (1975), David Dohnal (1975). Útočníci: Martin Prokeš (1974), Petr Urban (1972), Radek Pokorný (1986), Zdeněk Hanzal (1981).
Trenér: Miloslav Loucký, asistent trenéra: Michal Kusák, vedoucí mužstva: Stanislav Rambousek.
Příchody: David Dohnal (hostování z Okříšek), Zdeněk Hanzal (přestup z Hartvíkovic), Petr Ciprys (hostování z Třebíče), Petr Dohnal (hostování z Přibyslavic).
Odchody: Martin Dolák (přeřazen do B mužstva), Martin Řezáč (ukončení hostování z Třebíče).
Výsledky v přípravě: Jevišovice 3:0, Kouty 1:1, Přibyslavice 4:2, Třebíč U19 4:2, Třebíč A 2:2, Chlístov 2:1.

SK HUHTAMAKI OKŘÍŠKY

Spoléhat se bude hlavně na sehranost

Tým Okříšek jde do nové sezony s tím, že by se rád vyhnul především sestupovým starostem. „Úplně nejradši bychom se pohybovali někde v klidu. Hlavně se chceme vyhnout sestupovým příčkám, i když ale samozřejmě vím, že to bude hodně těžké,“ říká hlavní trenér Zdeněk Raus.

Mužstvo nedoznalo zevnitř žádných rapidních změn a bude se spíše spoléhat na sehranost z uplynulé sezony, což může být pro podzimní část nemalou výhodou. Přesto k menším úpravám uvnitř týmu došlo. Do Boroviny na hostování odešel David Dohnal, Marek Pokorný přestoupil do Jaroměřic.

Co se týká nových tváří, ty by měly být příslibem hlavně do dalších sezon „Vyložené posily žádné nemáme. Přišli mladí kluci z dorostu, kteří mají jistou perspektivu, ale do základní sestavy s nimi zatím nepočítám,“ sděluje Raus.

Letní přípravu začaly Okříšky tak trochu netradičně. „Jeli jsme s klukama na Šumavu, kde se jezdilo hlavně na kolech, aby se zase nabrala fyzická kondice,“ vykládá kouč.

Velká spokojenost z přípravy ale z tváře Zdeňka Rause vyčíst nejde: „Já moc na tyhle letní přípravy nejsem. Podstatněji raději mám ty zimní, kdy je na všechno více času. Tým se může lépe sehrát a hlavně je kompletní. Tady nám do toho pořád vstupují nějaké absence zaviněné dovolenými a tento stav samozřejmě není úplně ideální,“ stěžuje si trenér.

Brankáři: Libor Fiala (1977), Pavel Paděra (1989). Obránci: Václav Voda (1981), Ivo Večeřa (1978), Petr Zeman (1976), Jan Tekal (1982). Záložníci: Ondřej Široký (1983), Tomáš Dočkal (1985), Jan Jeřábek (1983), David Malý (1976), Jaroslav Jůza (1973). Útočníci: Aleš Valenta (1975), Marian Kotrba (1980), Ondřej Jančok (1978), Marek Šubrt (1988).
Trenér: Zdeněk Raus, asistenti trenéra: Milan Tekal, Pavel Milostný, vedoucí mužstva: Miroslav Mejzlík.
Příchody: Pavel Paděra, Marek Šubrt (přeřazeni z dorostu).
Odchody: David Dohnal (hostování v Borovině), Marek Pokorný (přestup do Jaroměřic).
Výsledky v přípravě: HFK Třebíč 1:2, Stará Říše 4:1, Kouty 1:1.

SLAVOJ TKZ POLNÁ

Příjemné starosti se sestavou

V nadcházející sezoně se fotbalisté Polné pokusí zúročit kvalitní přípravu. Posílený tým kouče Milana Palkoviče chce potrápit favority soutěže.

Polné letní dril na další sezonu krajského přeboru vyšel a trenér Milan Palkovič je s přístupem i docházkou svého početného kádru spokojený. „V tomto letním období, kdy jsou hráči na dovolených a na přípravu není dostatek času, je to někdy problém. Ale já jsem v tomto ohledu spokojený. Vždycky jsme se sešli v přijatelném počtu,“ těší polenského lodivoda.

Osmnáctičlenný kádr mu navíc zamotal pěkně hlavu. Téměř všichni si svými výkony v přípravě řekli o dres v základní sestavě. „Jsem rád, že i posily se jeví velmi dobře, ale teď budeme mít problém, koho postavíme. Bohužel může hrát jen jedenáct hráčů,“ ví Palkovič.

Necelé dva měsíce stará koncovka soutěže, ve které se o postupové místo praly pouze tři týmy, se podle trenéra Polné opakovat nebude. „Myslím, že soutěž bude vyrovnanější a po podzimu nebude jasné, kdo se popere o divizi,“ míní Palkovič. „Promlouvat do toho bude určitě více týmů. A to stejné se bude dít i na chvostu tabulky. Nevidím jasného kandidáta,“ doplňuje trenér, který by své barvy nerad viděl v šedém průměru.

„Nemáme špatný mančaft, takže bychom chtěli hrát opět nahoře.“

Brankáři: Jindřich Skočdopole (1981), Svatopluk Rychtecký (1989). Obránci: Daniel Kratochvíl (1985), Aleš Frolda (1980), Milan Bárta (1981), Pavel Mezera (1981), Ladislav Pártl (1977), Tomáš Obořil (1988), David Pertlíček (1989). Záložníci: Milan Holas (1977), Radek Krčál (1976), Filip Gondek (1975), Martin Oberreiter (1988), Petr Takacs (1988), Lukáš Adamec (1979), Jan Hlávka (1982), Marin Boháček (1989), David Šimek (1989), Útočníci: Jaroslav Körber (1981), Petr Tomas (1979), Zbyněk Tlačbaba (1988).
Trenér: Milan Palkovič, asistent trenéra: Jindřich Vampola, předseda klubu a vedoucí mužstva: Jindřich Skočdopole, masér: Ladislav Kopečný.
Příchody: Zbyněk Tlačbaba, Petr Takacs (oba hostování z FC Vysočina), Pavel Mezera (hostování z Žirovnice), Svatopluk Rychtecký, David Šimek, David Pertlíček, Martin Boháček, Martin Oberreiter, Tomáš Obořil (přeřazeni z dorostu).
Odchody: Ivan Rezničekno (přestup do Janovic), Zdeněk Krautšnajdr (v jednání), Martin Matula (přeřazen do B-týmu).
Výsledky v přípravě: Appelwitis 6:1, Hlinsko 1:3, Velké Meziříčí B 0:1, Heřmanův Městec 0:0.

SOKOL HARTVÍKOVICE

Vyhlašuje se návrat do divize

Tým od Dalešické přehrady začal přípravu na novou sezonu úspěšně, když v obou svých prvních duelech dokázal zvítězit. Pak už se ale dařilo se střídavými úspěchy. Jako velký neúspěch bere trenér Jiří Hajský utkání krajského poháru proti Křižanovu.

„Ten zápas byla tragédie, selhali jsme po všech stránkách. Nevím, čím to mohlo být. Buď tam bylo částečné uspokojení z výsledku z předchozího dne proti ČAFC Brno, nebo hráči jednoduše nemohli. Takový soupeř by se ale měl porážet. Jinak zbytek zápasů hodnotím kladně,“ uvedl kouč a k přípravě dodává: „Celkově byla příprava dobrá, co mě ale zlobilo nejvíc, byla účast hráčů.“

V týmu se objevilo pár nových tváří, většina z nich bude mít ambice prosadit se do základní sestavy. „O tom, jestli to jsou pro nás posily, je zatím předčasné mluvit. To se ukáže až v průběhu soutěže, každopádně ti hráči mají určitý potenciál. Jsme hodně spokojení s Alešem Sovou, bude ale potřeba ho trošku zklidnit, příjemně překvapil také Duša z Bystrce. Lepší se i Hanák,“ pochvaluje si Hajský.

V loňské sezoně sestup z divize, teď znovu postup. To je jediný cíl Hartvíkovic pro nadcházející sezonu. „My ani jiný cíl mít nemůžeme, to by pak nemělo žádný smysl tady být. Určitě na to máme, kluci ale musí zůstat nohama na zemi a bojovat každý zápas,“ uzavírá odhodlaně hlavní trenér.

Brankáři: Aleš Chalupa (1980), Marek Moczár (1978). Obránci: Lukáš Petrilák (1982), Petr Chládek (1982), Michal Záviška (1978), Martin Zedníček (1976), Michal Vodička (1983), Jakub Kašpar (1985). Záložníci: Martin Duša (1988), Jiří Schottenberger (1988), Marek Vodička (1985), Miloš Neumann (1981), Tomáš Novotný (1980), Karel Hošek (1985), Michal Střelec (1976), Útočníci: Tomáš Heralecký (1979), Aleš Sova (1971), Petr Hanák (1987).
Trenér: Jiří Hajský, asistent trenéra: Josef Záboj, vedoucí družstva: Jan Jabůrek.
Příchody: Tomáš Heralecký (návrat z hostování v Jaroměřicích), Marek Vodička (návrat z hostování ze Starče), Michal Střelec (hostování z Mohelna), Aleš Sova (hostování ze Sparty Brno), Martin Duša (hostování z Bystrce), Petr Hanák (hostování z Bystrce), Jiří Schottenberger (hostování z V. Bitýšky).
Ochody: Ján Bdžoch (hostování Janovice), Matějek (ukončení hostování z Náměště).
Výsledky v přípravě: Bystrc U19 4:2, Sparta Brno 2:0, V. Meziříčí 0:3, Přibyslavice 4:1, Ivančice 0:2, M. Krumlov 2:2, Židenice 1:1, Křižanov 0:2.

SPARTAK PELHŘIMOV

V létě se hledaly náhrady

Až do posledních chvil řešil kádr před novou sezonou pelhřimovský Spartak. Tomu se v průběhu letní pauzy v podstatě rozpadl útok. Adamcovi studium v Brně prakticky znemožňuje kvalitně trénovat a rychlonohý Liška zamířil do Havlíčkova Brodu.

„Adamcovi zřejmě povolíme hostování nebo přestup,“ řekl trenér Leoš Mitas.

Léto tak bylo hlavně o hledání náhrad. Pelhřimov nové hráče našel u jihočeských rybníků. „V tuto chvíli mohu říci, že k nám na devadesát procent přijdou Regásek a Hejl z Třeboně. Otestovali jsme je, jedná se o kvalitní fotbalisty se zkušenostmi z divize,“ chválí hroty Mitas. Z tohoto důvodu se kouč nové sezony neobává.

„Myslím si, že jsme se posílili. Podle mého názoru je reálné hrát do pátého místa.“ Nejznámějším novým jménem je gólman Joseff Moravec z Humpolce.

Přípravné zápasy z hlediska výsledků Spartaku nevyšly, ale to Leoše Mitase vůbec neděsí. „Naše příprava byla letos trochu jiná, hráli jsme prakticky výhradně se soupeři z vyšších soutěží. Tomu odpovídají i výsledky. Pro mě byl důležitý hlavně přístup hráčů k tréninku a ten byl bezvadný.“

Brankáři: Josef Moravec (1981), Martin Vaverka (1979). Obránci: Karel Kocián (1980), Václav Vacek (1986), Vlastimil Beneš (1979), Lukáš Máca (1982), Petr Hejl (1976), Marek Blažek (1985), Radim Hejda (1988). Záložníci: Martin Moravec (1977), Tomáš Jeřábek (1980), Jan Kmoch (1988), Jan Zabloudil (1987), Tomáš Máca (1985), Jindřich Krčil (1979), Pavel Regásek (1984), David Martínek (1987). Útočníci: Daniel Krtek (1985), Jiří Smrčka (1983), Martin Hrnčíř (1987), Martin Vaněk (1978).
Trenér: Leoš Mitas, vedoucí mužstva: Vladimír Kocourek.
Příchody: Jan Kmoch a Radim Hejda (oba přeřazeni z dorostu), Martin Hrnčíř (přeřazen z B mužstva), Pavel Regásek a Petr Hejl (oba hostování z Třeboně), Josef Moravec (přestup z Humpolce).
Odchody: Miroslav Bartoška a Jiří Chodúr (oba hostování Kamenice), Petr Liška (hostování Havlíčkův Brod), Urban (hostování v Lukách nad Jihlavou).
Výsledky v přípravě: Havlíčkův Brod 2:3, Sezimovo Ústí 0:3, Vlašim 2:3, 2:3, Třeboň 1:5, Čejov 7:0, Třebíč B 3:2.

V druhé části se představí: Moravské Budějovice, Žirovnice, Velká Bíteš, Vrchovina, Jemnicko, Janovice, Pacov, Třebíč B.