Nedělního ostrého startu v I. A třídě skupině A na hřišti favorizované Chotěboře se Dobronín nebojí. Po vzájemných střetnutích z minulých sezon ani nemá proč. „Proti silným se nám hraje dobře. Strach bych z toho rozhodně neměl, navíc s Chotěboří jsme vždy odehráli vyrovnaná utkání,“ ví kouč Ludvík Haubert.

 

O jednu starost míň

Ovšem úvodní mač sezony má svá specifika. „Vůbec nevíme, jestli posílili, omladili nebo jak na tom jsou,“ krčí rameny dobronínský šéf lavičky, kterého jedno citelné oslabení nedělního soupeře potěšilo. Tahouna Tůmu totiž zlákal divizní Brod.

„To je o jednu starost míň! Ten jim tam dělal všechno,“ netajil radost Haubert. „Ale jak říkám, ten první zápas je vždycky ošemetný. My chceme hrát ze zajištěné obrany a vyrážet do brejků, na které máme nachystané hráče,“ prozrazuje něco ze své kuchyně.

A na úvod se může spolehnout na téměř kompletní kádr. Chybět bude pouze Vaněk. „Věřím, že se proti nim dokážeme hecnout. I bod bych bral všema deseti,“ uzavírá Haubert.

Na nováčka chtějí vlétnout

Vstup do předchozích sezon I. A třídy skupiny B se Rantířovu nevyvedl. Oba zápasy skončily debakly 0:4 a 2:6. Těm dobám by mělo být ale odzvoněno. Rantířov už nezačíná na hřišti soupeře, ale doma, kde je silný. Spíš nováčka ze Šebkovic čeká těžký boj o první átřídní body.

„Je potřeba si uvědomit, že je to nováček. Po velmi dobrém jaru přijede v euforii a určitě i s diváckou podporou,“ zůstává při zemi trenér Michal Fiedler.
Jeho tým si zvedl sebevědomí v generálce proti Lukám, se kterými hrál velmi dobře. „Chtěl bych navázat na dobrý výkon z první půlky. Blížil se mým představám. Aktivní hra, diktovat tempo, posunout hranici napadání blíž brance soupeře. Zkusit s tím zápasem udělat něco už na začátku,“ plánuje bleskový nástup. „Ale musíme zlepšit koncovku.“

Odstartovat chce Rantířov pouze vítězstvím. „Uvědomujeme si důležitost začátku soutěže a s naší bilancí zápasů venku v posledních letech doma prostě body ztrácet nesmíme,“ dodává Fiedler.

 

Recept vymyšlen

S novým trenérem i stylem hry vplují v neděli do átřídních vod fotbalisté Třeště. Doma přivítají Kouty, které kouč Luboš Wiederlechner v akci už viděl. „Vím, jakým stylem hrají, tak snad to pro nás bude výhoda. Nějaký recept na ně vymyšlený mám,“ uvedl kouč.

Po pátečním taktickém tréninku je Třešť odhodlaná doma uspět. „Vletíme do toho natvrdo. Lepší vstup než vítězství myslím není,“ má jasno Wiederlechner, jehož tým se představí před svými fanoušky s moderní zónou.

„Já klukům věřím, že už ten styl mají trošku zažitý,“ tvrdí kouč, který by měl mít k dispozici kompletní kádr. „Šaštinský má virózu, ale snad bude do neděle dobrý. Pokud ne, tak už mám za něj záplatu.“