Ve skupině A je za papírového favorita považován Pohled, kterému postup loni smolně utekl. „To jaro jsme měli hodně špatné. Teď bych naše priority definoval tak, že chceme hrát co nejvýš,“ říká opatrně kouč Pohledu Petr Sobotka.

Pohyb mezi oběma skupinami bere s nadhledem. „Trochu se to obměnilo. Vznikl tady takový lepší okresní přebor Havlíčkobrodska. Bude hodně derby a zápasy mohou být atraktivní,“ myslí si Sobotka.

Z I. A třídy spadla Lípa, která vytvořila kuriózní rekord, když v uplynulém ročníku získala pouhé tři body. „Vidím to na klidný střed tabulky, ale realitu ukáže až soutěž. Každopádně věřím, že na B-třídu máme,“ říká jeden z hráčů a bývalý trenér Josef Kuttelwascher.

Nečekaným nováčkem soutěže je Kostelec, který kvůli nezájmu týmů z Jihlavska postoupil z pátého místa okresního přeboru. „Prostě si soutěž vyzkoušíme a když se spadne, tak se spadne. Nebude to žádná tragédie,“ říká v klidu sekretář kosteleckého klubu Dalibor Pecka.

 

Až do krajského přeboru

To skupina B má jednoznačného favorita, který se mluvit o postupu rozhodně nebojí. „Doufám, že bedřichovský fotbal dostaneme tam, kde má být. A to je minimálně do krajského přeboru,“ tvrdí kouč Sokolu Gustav Gabuk.

Nový trenér se nadcházející sezony nebojí. „Hra se bude konsolidovat až v průběhu podzimu. Ale postup je hodně reálný,“ dodává Gabuk.

Kromě zkušených hráčů bude také spoléhat na mladíky, kteří prošli FC Vysočina. „Pár jich tady mám.“

Na špici se loňský ročník pohyboval Rudíkov, kterému ale v závěru soutěže došel dech. „Několik hráčů nám teď odešlo, takže o nejvyšších příčkách asi letos nebude řeč,“ tuší trenér Alois Komínek. Obměna mu nevadí. „Našim cílem je dokázat, že do soutěže patříme. Je zde několik nových týmů a může se stát cokoliv,“ tvrdí.

Před začátkem nového ročníku si respekt vydobyl Křižanov, který v krajském poháru šokoval exdivizní Hartvíkovice. „Ale nepřikládáme tomu takovou váhu, abychom hned rozkřikovali do světa, že chceme postoupit. Klidný střed tabulky nám stačí,“ ujistil křižanovský kouč Jan Fňukal.

Jediným B-týmem, který v soutěži hraje, je rezerva Vrchoviny, která po dlouhých letech přešla do sousední skupiny. „Je to především kvůli vzdálenostem. Byly zde výlety třeba do Černovic, což je na druhé straně kraje. Takhle nás čeká několik derby a většina soupeřů je ze sousedního Třebíčska,“ vysvětlil místopředseda klubu Jiří Maděra.