„Jednání nebyla jednoduchá. Mohu už ale s jistotou říct, že Horák bude následující sezonu hrát za Žďár,“ potvrdil předseda FC Žďas Petr Nedvěd.

Oproti původním předpokladům putuje do Bystřice pouze finanční částka. Ke hráčské kompenzaci nedošlo. „Měli zájem o několik jmen. Ale třeba Milan Trojanovič se rozhodl pro Štěpánov. Proto od nás žádný hráč do Bystřice neodchází,“ vysvětlil Nedvěd.

 

Na divizi nejvyšší čas

Sám Horák neskrýval spokojenost. „Jsem rád, že se to konečně povedlo. Hodně jsem v to doufal,“ uvedl. Jedna z největších osobností bystřického fotbalu bere žďárskou štaci jako výzvu. „Chci hrát divizi a roky nezastavím. Byla to jedna z posledních šancí,“ řekl devětadvacetiletý útočník.

Ve Žďáře si zřejmě bude muset zvyknout na novou roli. Zatímco ve svém mateřském klubu byl ryze útočník, v novém působišti se s ním počítá do středu zálohy.

„Už jsem to hrál při mém působení ve Žďáře před dvěma lety. Žádná velká novinka to není,“ dodal.

 

Náhrada ještě nepřišla

Bystřický klub nakonec svému hráči bránit v rozletu nechtěl. „Když pan Nedvěd říká, že je to hotové, tak je to hotové,“ potvrdil informaci sekretář bystřického klubu Emil Ondra.

Náhradu za kapitána a zkušeného střelce se tamním funkcionářům zatím sehnat nepodařilo.

„Stále jednáme o Illkovi z Doubravníka, ale stejně by nemohl na první zápas nastoupit, protože je v trestu,“ podotkl Ondra.

Jednání ohledně Horáka mohla skončit mnohem dřív, ale vše se zkomplikovalo. „Odvíjelo se to od toho, jestli se nám podaří získat Michala Havlíčka z Nedvědice. Jenomže ten se o víkendu zranil a celý podzim bude mimo hru,“ vysvětlil Ondra.

Bystřický tým tak nyní postrádá oba útočníky, kteří v minulé sezoně nastříleli dohromady dvaadvacet gólů.

„Postupové ambice jako předchozí sezonu už nemáme. Jak řekl trenér Hovorka, chceme potrápit favority a hrát v popředí,“ dodal Ondra.