Srpnového vrcholu v Pardubicích se zúčastnilo čtyřicet mužstev z celé republiky. Pod záštitou Českomoravského svazu malé kopané, který sdružuje desetitisíce hráčů z osmnácti měst a obcí, se zde bojovalo o titul Mistra České republiky 2007.

 

Odjelo kvarteto

Jihlavská malá kopaná získala díky své obrovské členské základně možnost nasadit pět týmů. Nakonec do Pardubic jelo, po odřeknutí Kulového blesku, „jen“ kvarteto nejlepších. Úřadující mistr Colas, podzimní vítěz I. ligy Pohárová středa, jarní vicemistr Tel Aviv a mužstvo roku, vítěz Ligového poháru 2006, FK Klasici.

„Jihlavská výprava byla odhodlaná navázat na rok starý úspěch z domácího prostředí, kdy na stejném turnaji byly mezi čtyřmi nejlepšími hned tři celky,“ přibližuje předseda MK Jihlava Jan Mráka. Jeho slova se ovšem nenaplnila.

 

Colas se trápil

Sobotními kvalifikačními skupinami prošli všichni, až na Colas, bez větších problémů. Pohárová středa nečekaně ovládla skupinu B. Klasici a Tel Aviv šli z druhé příčky. Mistrovský Colas nezastihl turnaj ani v optimální sestavě, ani formě, o čemž svědčily pouze jedno vítězství a dvě remízy a postup z posledního čtvrtého místa.

 

Bratrovražedný boj

Tato pozice ho poslala do nedělní skupiny s Klasiky a největším favoritem turnaje – domácím OK Barem Antimuf. „Bratrovražedné“ derby patřilo Klasikům a Colas, který prohrál s OK Barem, si balil kufry. Klasici šli po prohře s favoritem dál z druhé příčky.
V pekelném nedělním vedru se už nedařilo Pohárové středě ani Tel Avivu. Oba týmy z Vysočiny prohrály všechny tři zápasy a s turnajem se musely rozloučit.

 

Došly síly

Prapor Jihlavy tak zůstal výhradně v rukách Klasiků, kteří prožili krušné chvilky hned v prvním kole play-off. V napínavém boji s Knapem Karolín, kdy promarnili dvoubrankové vedení, doklopýtali k penaltovému rozstřelu, ve kterém proměnili zkušenost v pevné nervy. Po výhře 2:1 byli mezi osmi nejlepšími!

Samson Příbram ve čtvrtfinále nedělal velké problémy a výhra 2:0 posunula jihlavský tým opět do boje o medaile.

Stop vystavilo v semifinále hradecké Mambo. Oslabeným Klasikům se najednou nedostávalo sil a poté, co odstoupil mozek týmu Luděk Kovačík, bylo jasné, že manko 0:2 už nesmažou.

„Fyzický stav týmu byl po semifinále tak špatný, že k poslednímu zápasu o bronz proti Aegon Pardubice nastoupili pouze v šesti, bez možnosti střídání,“ přibližuje Mráka.

Po několika promarněných šancích Klasiků šel sedm minut před koncem do vedení soupeř, ale D. Oberreiter za minutu vyrovnal na 1:1. Když už se schylovalo k penaltám, v závěru nezachytila obrana jeden z posledních útoků a prudká střela k tyči znamenala konec nadějím na medaili.

 

Hody namlsaly

Ve východočeském finále podle očekávání porazil OK Bar Antimuf Pardubice překvapení turnaje, Mambo Hradec Králové, nejtěsnějším výsledkem 1:0.

„Jihlavské celky rozhodně na turnaji ostudu neudělaly, ale po loňských hodech se přeci jen čekalo trochu víc. Pouze Klasici potvrdili své postavení na slunci, 20. místo Pohárové středy, 22. Tel Avivu a 24. místo Colasu rozhodně nelze považovat za úspěch,“ míní předseda Jan Mráka.

„Potvrdilo se opět pravidlo, že jen optimální sestava a dostatečný počet hráčů může vést na dvoudenním klání k úspěchu,“ doplňuje šéf jihlavské malé kopané.