I. A třída – sk. A

Chotěboř - Dobronín

3:1

Domácí stačili nejdříve spálit čtyři gólové šance, aby hosté potom z náhodně akce vstřelili vedoucí gól.

Chotěbořští fotbalisté potom trochu znervózněli. Do druhého poločasu se však pustili s plným nasazením.

Až po hodině hry po samostané akci srovnal Novotný. Od té doby byli domácí na koni.

Stálý tlak zúročili v 72. minutě opět Novotným, který s přehledem proměnil penaltu ve vedoucí branku.

Výhru pojistil v samém závěru K. Křivský po ideální uličce od Benáka. „Vyhráli jsme zaslouženě, ale kluci se zbytečně moc nadřeli, neproměňovali jasné gólové příležitosti“, zlobil se trenér Petr Kolář.

Góly: 60. a 72. Novotný (PK), 89. K. Křivský - 28. Kalců. Rozhodčí: Straka. ŽK: 3:3. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Chotěboř: Vykoukal - Pátek, Sommerauer, Novotný, Hromádka -- Pfeffer, Doležal, M. Čapek - Moravec (76. Češík) - Motl /77. K. Křivský, Benák. Dobronín: Chvátal - Diviš, Hypeš, Sochor (56. Sobotka),, Klenovský - Hlávka(72. T. Sedláček), L. Sedláček, Skořepa - Kalců, M. Sedláček.

I. A třída – sk. B

RANTÍŘOV – ŠEBKOVICE

1:0

Nabuzené Šebkovice dělaly domácím od prvních minut zlo svým tvrdým napadáním, ale i přesto se dvakrát Živný ocitl ve slibné pozici.

Skvělý Kuba v brance hostů ale čaroval. Nestačil až na krásnou křížnou ránu Zemana, který vymetl pavouky v šibenici. Hosté se začali osmělovat před změnou stran. Za Hájka chytalo jednou břevno.

Ve druhé půlce se přitvrdilo a šancí ubylo. Zrodily se jen dva rychlé výpady domácích, které vyřešil pozorný Kuba, a jednou zahřmělo i na druhé straně, ale vyrovnání se Šebkovičtí nedočkali.

„Já jsem maximálně spokojený. Byl to těžký zápas,“ komentuje rantířovský lodivod Michal Fiedler.

Gól: 31. Zeman. Rozhodčí: Kůrka st. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (88. Kubík – 88. V. Kotačka). Diváci: 90. Poločas 1:0. Rantířov: Hájek – Fila, Kovačík, Novotný, Vácha – Kubík, Živný, Molák (82. Smrčka), Karol – Duba (71. Pecha), Zeman (89. Vlček). Šebkovice: Kuba – Pecka, Přibil, Petříček, A. Kotačka – Rigl, V. Kotačka, P. Kotačka, Černý – Říha, Holík. (Durda, L. Durda, Klubal).

ROZSOCHY – STONAŘOV

2:2

Prvních dvacet minut se soupeři neškodně oťukávali. Zajímavější situace byly k vidění potom. Rozsochy zamotaly hostům v jejich vápně hlavy a po údajném kontaktu ruky s míčem se dožadovaly penalty. Píšťalka rozhodčího však mlčela.

Stonařov bleskurychle vyrazil do brejku a vstřelil první gól. Opaření domácí odpověděli vzápětí pěknou křížnou střelu Petra Bureše.

Po změně stran šel Stonařov do vedení. Rozsochy v oslabení vrhly všechny síly směrem dopředu a v minutě dvanácté šťastně vyrovnaly, když zatočený rohový kop na zadní tyč dotlačil za brankovou čáru střídající Radim Vališ.

Góly: 32. P. Bureš, 90.(+2) R. Vališ – 27. Holý, 55. Šána. Rozhodčí: Voborný. ŽK: 3:4. ČK: 38. R. Šibor (Rozsochy). Diváci: 150. Poločas: 1:1. Rozsochy: P. Zítka – J. Zítka, Svítil ( 46. Kalvoda), Smolík (70. R. Vališ), Šibor – J. Vališ, L. Zítka, T. Zítka, Padrtka – P. Bureš, Dvořák (85. Holý). Stonařov: Krupica – Holý, Procházka, Digrýn, Setnička – Čumpl, Špaček, Šáňa, Šmarda – Jaroš, Vevera (46. M. Příhoda).

TŘEŠŤ - KOUTY

0:0

V prvním poločase Třešť svého soupeře přehrávala, ale během čtvrthodinky spálila tři gólovky. Z následující mírné převahy potom už nic nevytěžila. „Ty šance nás mrzí. Na soupeře jsme vlítli, dvě ze šancí byly úplně stoprocentní, které se musí dávat,“ povzdechl si trenér Třeště Luboš Wiederlechner.

Ve druhém poločase se karta obrátila, aktivnější byly Kouty. Jednou se zaskvěl brankář Jindřich, potom oba celky ještě nevyužily po jedné šanci. Utkání tak dospělo k remíze.

Rozhodčí: Dlouhý, ŽK: 3:4. Diváci: 120. Třešť: Jindřich - Gregor, Rod, Veselý, Krejčí - Steklý (80. Faitl), Svěrák, Trnka, Nosek (67. Mikeš) - Bláha, Kadlec. Kouty: Mastný - Chaloupka, Čech, Šalda, Růžička - Doležal (90. Neuwirth), Parma, Kukla, D. Čáp (73. Cejpek, 87. Smejkal) - A. Čáp, Tenkl.

STARÁ ŘÍŠE – NOVÁ VES

0:2

Vyrovnanou a pohlednou partii rozhodl hostující T. Novotný.

V první půlce poslal své barvy do vedení nechytatelnou střelou k tyči, a když nedokázali Suchna a Tichánek proměnit své šance, postaral se po změně stran i o druhý gól. Krásně zahraným přímákém do šibenice podtrhl včerejší účet.

Stará Říše po druhé brance už žádný velký tlak vyprodukovat nedokázala.
„Byl to velice kvalitní soupeř a já bych chtěl všechny naše hráče pochválit, protože odvedli bojovný výkon a prohrát s tak fotbalovým týmem není ostudné,“ komentuje hrající trenér Staré Ríše Luděk Kovačík.

Góly: 25. a 66. T. Novotný. Rozhodčí: Franz. ŽK: 1:4. Diváci: 130. Poločas 0:1. Stará Říše: Korovjak – Kouba, Vítů, Bártů, Pytlík – Komárek (70. P. Pokorný), Kovačík (80. D. Pokorný), Tichánek, Charvát (80. M. Žák) – Pazderník, Suchna. Nová Ves: Fuksa – Kubík, Havlík, Krejčí, T. Novotný – R. Novotný, Pohanka, Ondřejka, Josef Starý – Bureš, Jiří Starý.

Všechny výsledky I.A třídy

skupina A

1. kolo:
Herálec (ZR) – Ledeč 2:2 (1:1), 45. Kuťka, 90. J. Ptaszek – 29. Turek, 70 Šťastný.
Přibyslav – Speřice 0:0
Kožlí – Světlá 0:1 (0:0), 84. Blažek.
Chotěboř – Dobronín 3:1 (0:1), 60. a 72. Novotný (PK), 89. K. Křivský - 28. Kalců.
Kamenice – Věžnice 0:1 (0:0), 89. Procházka.
Budíkov – Ústrašín 3:0 (0:0), 63. F. Žáček, 73. T. Bláha, 90. (PK) Marousek.
Habry - Herálec (HB) 1:1 (0:1), 58. J. Toma - 18. Kuchta (PK).