Lví podíl na třech bodech má kanonýr Pavel Simr, který rozhodl zápas během jediné minuty.

Skóre mohl otevřít už po půlminutě aktivní GebreSelassie, který se v první půli dostal ještě do několika solidních šancí a třineckého brankáře Bruka ohrožoval hlavně střelami ze střední vzdálenosti.

V pětadvacáté minutě byl blízko gólů kanonýr Faldyna, který zachytil špatnou malou domů třineckého kapitána Pindora, přehodil brankáře, ale Pindor dokázal svou chybu na brankové čáře napravit. Vzápětí dala Jihlava i gól, ale pomezní rozhodčí signalizoval ofsajd.

I po změně stran byli hosté aktivnější a domácím půjčovali míč jen sporadicky. Přesto Třinec málem vytěžil z minima maximum, když po hodině hry se sám před brankářem objevil Jakus, ale se svou šancí naložil lajdácky, když trefil jen Tulise.

„Něco takového útočník musí proměňovat. Kdybychom se dostali do vedení, soupeř by musel otevřít hru a pro nás by to potom bylo mnohem snazší,“ kroutil hlavou trenér domácích fotbalistů Miroslav Čopjak.

A když se tedy domácí neprosadili, udeřila Jihlava. O pouhé dvě minuty později vysunul v brněnské spolupráci Mezlík Simra a ten poslal míč podél gólmana do branky. A uplynula necelá minuta a Simr se mezi střelce zapsal podruhé, když do sítě uklidil míč, který se po Rabušicově střele odrazil od tyče.

Jihlava se pak už jen soustředila na udržení výsledku, ale domácí neměli sílu s nepříznivým stavem něco udělat.

„Kromě závěru zápasu, kdy jsme přenechali iniciativu domácím, jsme si po zbytek utkání dokázali vytvořit spoustu šancí a měli jsme dost výraznou převahu. Byla tam sice taková situace, kdy se Třinec mohl zvednout po šanci Jakuse, ale na šance a kdyby se ve fotbale nehraje. Hraje se na góly a my jsme z té spousty šancí proměnili dvě, takže jsme podle mě zaslouženě vyhráli,“ zhodnotil utkání trenér Jihlavy Luboš Zákostelský.

FK Fotbal Třinec - FC Vysočina Jihlava

0:2

Góly: 63. a 64. Simr. Rozhodčí: Hájek - Čecháček, Santarius. ŽK: Kořínek, Malíř - Mezlík. Diváci: 1021. Poločas: 0:0.
FK Fotbal Třinec: Bruk - Lisický, Pindor, Zítka, Matěj - Malíř, Krejčíř, Kořínek, Martinčík (46. Černý) - Dombi (78. Čelůstka), Jakus (69. Hromada).
FC Vysočina Jihlava: Tulis - Bartoš, Šedivý, Kadlec, Drga - Veselý, GebreSelassie, Lovětínský (83. Čermák), Mezlík - Simr (76. Vácha), Faldyna (62. Rabušic).