HARTVÍKOVICE - OKŘÍŠKY

1:1

Domácí si dali za cíl vrátit se zpět do divize a první chvíle tomu odpovídaly, Hartvíkovičtí to několikrát zkoušeli hlavou po centrech ze strany, ale ani jednou se jim míč nepodařilo poslat správným směrem. Největší šanci domácích spálil v 11. minutě Mičko, který se řítil zcela sám na gólmana Fialu.

Přestože se mu nabízeli dva volní spoluhráči, volil střelu, s tou si však hostující brankář poradil.

„Byl to důležitý okamžik, nehraje se nám dobře do plných a branka by nám pomohla,“ lituje šance hartvíkovický kouč Jiří Hajský.

Okříšky zhruba dvacetiminutový nápor přežily a začaly se pomalu osmělovat. Svoje k utkání řekl i hlavní sudí, který domácí tým šokoloval třemi žlutými kartami v rozmezí pouhých dvou minut, od té chvíle se hra začala zbytečně přiostřovat a občas se na hřišti víc diskutovalo, než hrálo. Hartvíkovice polevily v koncentraci a těsně před přestávkou je za to potrestal Valenta, který dostal na pravé straně trochu místa, s míčem se dokázal uvolnit a chytrou střelou zařídil pro hosty vedení.

„Jůza z levé strany dobře přihrál Valentovi do vápna, ten se pěkně uvolnil a přehodil gólmana,“ pochvaluje si kouč Okříšek Zdeněk Raus.

Po změně stran hlavní rozhodčí rozzlobil i hosty, když ze hřiště se po druhé žluté kartě musel poroučet Hekrle, domácí měli více ze hry, ale na srovnání skóre to dlouho nestačilo.

„První vyloučení bylo smolné, já jsem chtěl Hekrleho už střídat, ale než jsem to stihl, bylo už pozdě. První karta byla trochu přísná, ta druhá byla v pořádku. Mužstvo předvedlo kolektivní výkon a bod bereme,“ přiznává kouč Okříšek.

Hartvíkovice se však proti oslabenému soupeři přeci jen dočkaly. V 83. minutě se po Jůzově chybě uvolnil Hošek a střelou k tyči vyrovnal. Vzápětí musel ze hřiště i další obránce Okříšek Večeřa, hosté tak vypjaté utkání dohrávali v devíti, ale domácí toho k otočení zápasu využít nedokázali.

„Potřebujeme se zvednout trochu psychicky, v závěru i zkušení hráči řešili některé situace až příliš zbrkle,“ zdůrazňuje trenér Hajský.

Góly: 83. Hošek – 42. Valenta. Rozhodčí: Henzel. ŽK: 5:4. ČK: 0:2 (57. Hekrle, 87. Večeřa). Diváci: 250. Poločas: 0:1. Hartvíkovice: Chalupa – Vodička, Rusler, Chládek, Střelec (46. Záviška) – Duša (46. Hošek), Novotný, Neumann, Mičko – Hanák (63. Zedníček), Sova. Okříšky: Fiala – Hekrle, Jančok, Zeman, Večeřa – Malý, Dočkal, Voda, Široký (83. Jeřábek, 90. Ježek), Jůza (90. Tekal) – Valenta. Nejlepší hráči: Hošek - Valenta, Fiala.