Individuální chyby

Dobronín se na hřišti favorizované Chotěboře rozhodl v úvodním kole I. A třídy skupiny zadělat na překvapení.

Hosté přežili úvodní tlak, ve kterém je několikrát podržel skvělý Chvátal, a trápící se domácí opařil ve 28. minutě po krásné kolmici Sochora Kalců. „Úvod patřil Chotěboři, která nás zatlačila, a nebýt gólmana, dostali jsme dva góly,“ říká trenér Ludvík Haubert.

Dobronínskému brankáři Chvátalovi ale vydržela forma jen první půlku. Po hodině hry neodhadl centr, podběhl míč a domácí lehce srovnali. Po pár minutách navíc přišel zkrat jednoho z beků a po penaltě šla Chotěboř do vedení. „Bohužel jsme jim to vítězství nabídli individuálními chybami.“

Nepovedený vstup mohl odvrátit pět minut před koncem Skořepa, ale jeho lob přeletěl gólmana i branku. „Je to škoda. Takové šance se dávají. S přístupem hráčů jsem ovšem spokojený. Kluci bojovali a rvali se,“ dodává Haubert.

 

Stačilo si je povodit

„Hluboké zklamání,“ komentoval sobotní vystoupení svých svěřenců v Rozsochách trenér Stonařova Zdeněk Štancl. Jeho tým tam od 38. minuty, kdy vedl 2:1, hrál přesilovku. Vedení ovšem neudržel. Domácí se v nastavení po rohu dočkali vyrovnávací branky.

„Už k samotnému rohu nemělo dojít. Pak ti tři volní hráči na zadní tyči. No prostě jsme si v té druhé půlce tak dlouho koledovali, až jsme si ten gól vykoledovali,“ žehrá Štancl.

S první půlkou byl ještě spokojený. „Hráli jsme to, co jsme potřebovali. Soupeř se téměř do ničeho nedostal,“ přibližuje.

Po změně stran ale přišel nečekaný útlum a po čtyřech neproměněných šancích i trest. „Přitom to stačilo roztáhnout. Povodit si je a dát třetí gól. Jenže my jsme to podcenili. Nedokázali udržet balon a tu druhou půlku odehráli špatně,“ dodává trenér.

Agresivita dělala problémy

Rantířov potvrdil sílu na domácí půdě a začal ve skupině B vítězně. Nováček ze Šebkovic mu ale cestu za třemi body a výhrou 1:0 hodně znepříjemnil.
„To utkání splnilo moje očekávání. Věděl jsem, že soupeř bude nepříjemný, a svou agresivní hrou na hranici únosnosti nám nadělal problémy. Je to nepříjemný tým, který v soutěži určitě nebude hrát druhé housle,“ míní rantířovský trenér Michal Fiedler.

Povedený začátek je podle něj hodně důležitý. „Tři body jsou hodně cenné,“ ví Fiedler, kterého mrzí jen vyloučení Kubíka. „Je to škoda. Rozhodčí od začátku povolil uzdu, což nakonec vyvrcholilo potyčkou. Jeho případná ztráta bude hodně citelná,“ dodává.