Premiéru v krajské soutěži fotbalisté Kostelce okořenili dvěma góly. Na první „bétřídní“ body si ovšem musí ještě počkat.

Remízový zápas

Brzká branka domácí humpolecké rezervy nováčka z Kostelce nezaskočila. Tomu stačilo jen pár minut, aby se Šmahel se Smejkalem postarali o zvrat. „Na to se koukalo velmi hezky, ale v úvodu jsme byli trochu nervózní,“ říká trenér Kostelce Jaroslav Löw.

Do poločasu si ovšem vzal dvakrát slovo Humpolec a rozhodl. „Udělali jsme dvě hrubky a problém pak byl, že jsme z těch několika šancí, co si vytvořili, už nedokázali vyrovnat. Ten zápas byl remízový,“ říká kouč, který své svěřence po utkání pochválil. „Mně se to utkání moc líbilo. Celý tým ho zvládl dobře.

Potěšil mě dorostenec Láďa Páral i opora v záloze Jirka Zmastil, kteří zahráli skvěle,“ chválí své svěřence Löw.

Chybělo srdíčko

„Átřídou“ ostřílená Telč klopýtla hned na úvod. V prvním utkání I. B třídy skupiny B nestačila v domácím prostředí na Nový Rychnov.

Hosty a hlavně autora dvou gólů Hájka nastartovala Bartuškova neproměněná penalta z 20. minuty. „Je to škoda. Úvod nám vyšel, ale po té penaltě jsme vyklidili pole,“ komentuje trenér Telče Petr Kozák, který za nepovedeným vstupem do soutěže vidí několik důvodů.

„Nemůžeme se stále vymlouvat na to, že máme zraněné. I přesto, že hráli kluci, kteří moc netrénovali, tak jsme nastoupili v tom nejlepším možném složení,“ ví kouč. „Hráči si to musí uvědomit, že to je hlavně o srdíčku a musí to být taky trochu v hlavách. Pokud chceme skončit do pátého místa, tak se musíme zlepšit. Být důraznější,“ doplňuje.