V klubu u nejvyššího dálničního mostu v Česku rozhodně nevládne pozitivní nálada.

Za čtvrt hodinky bylo po zápase

„V první řadě rozhodly vysoká kvalita našeho prvního soupeře a náš nevydařený začátek,“ jmenuje hlavní příčiny velkomeziříčského kolapsu jeden z dvojice trenérů Roman Kotol.

Takhle špatný vstup do sezony tým ze Žďárska nepamatuje. Meziříčí inkasovalo z kopačky Dvořáčka už ve 3. minutě, o deset minut později trefil stejný hráč šibenici a pekelnou čtvrthodinku uzavřel po pasu za obranu Paciorek a v podstatě rozhodl zápas.

„Bylo hotovo,“ souhlasí Kotol a pokračuje: „Udělali jsme hrubé chyby, produktivní domácí ze tří střel na bránu vytěžili tři góly.“

Že by mužstvo bylo na začátku zápasu nekoncentrované, však Kotol odmítá. „Spíš jsme byli bázliví, začali jsme s velkým respektem. Někteří naši hráči ještě nemají moc zkušeností,“ vidí další důvody.

Slibné akce byly nedotažené

Domácí zvýšili na 4:0, ale potom to vypadalo, že by se Velké Meziříčí mohlo vzmátořit. Na hřiště přišel tahoun Jiří Hort, který překvapivě v základní sestavě chyběl, Staněk snížil na 4:1.

„Měli jsme i další šance, ale špatně jsme řešili finální přihrávku. Mohli jsme zápas aspoň trochu zdramatizovat, ale místo toho přišly další chyby a mužstvo se psychicky i organizačně složilo,“ přiznává Kotol.

Největší úkol: Zlepšit defenzivu

S trenérským kolegou Miroslavem Karpíškem má před dalším zápasem o čem přemýšlet. Navíc i Vyškov bude patřit zřejmě, přes úvodní porážku 2:1 v Třebíči, do kolonky s nálepkou favorita.

„Ale určitě bude hratelnější než Hulín, Vyškov jsem viděl první poločas v Třebíči,“ říká Kotol.

Velké Meziříčí může složit reparát z nevydařené premiéry. Ovšem za předpokladu, že v domácím prostředí výrazně zlepší defenzivu.

„Tak to je základ,“ moc dobře ví Kotol a dodává: „Musíme se připravit na dva typy ofenzivních akcí, na rychlé protiútoky a souboje ve vzduchu po standardkách. My musíme také ale zapracovat v ofenzivní části. Zejména, jak jsem se už zmiňoval, ve finální přihrávce.“