„Každý nováček hraje na začátku soutěže v euforii. A to potvrdilo i Jemnicko. Domácí hráli s nadšením a my měli problémy,“ přiznal exjihlavský trenér.

Od Humpolce se vlastně nic jiného nečeká. Už s předstihem vyhlásil postupové ambice. Kromě nového trenéra angažoval klub několik zvučných jmen.

V Jemnici rozhodl zápas dvěma góly kanonýr Miroslav Křikava, který přišel ze Světlé. Jako platné posily se uvedli i dva úplně noví hráči. Hostování stopera Michala Černíka a útočníka Jana Jíšy z Vlašimi se upeklo teprve ve čtvrtek. „Oba se předvedli ve velice dobrém světle,“ podotýká Březina.

V pruhovaném dresu se naopak nepředstavil Jiří Hes, jehož transfer z Vrchoviny se stále řeší.

„Uvidíme, jak to dopadne. Byl jsem se na něj v neděli v Novém Městě podívat a proti Pelhřimovu byl nejlepší hráč na hřišti,“ tvrdí zkušený trenér, který vedl Hese v jihlavské juniorce.

V Jemnici dohrával Březinův tým v oslabení. Tomáš Kopic totiž neudržel nervy na uzdě a oplácel souboj s protihráčem. „Nerad bych se k tomu vyjadřoval, protože jsem to pořádně neviděl. Každopádně by se měl hráč v takových chvílích umět ovládat. Hrát o deseti od šedesáté minuty není zrovna nic příjemného,“ ví humpolecký kouč.

Paradoxně pár minut po vyloučení šel ale jeho tým do vedení.

„Hrálo se na podmáčeném terénu a gólman trochu podcenil střelu. Křikava měl snadnou práci,“ popisuje Březina. Vítězství ale nepřeceňuje.

„Mužstvo se stále přetváří a já vidím ještě spoustu nedostatků. Nebude to otázka dnů nebo týdnů. Chce to prostě všechno čas a trpělivost,“ dodal trenér Humpolce.

Hes: Chci jít do Humpolce

Obránce Jiří Hes překvapivě o víkendu nastoupil za Vrchovinu.

O fotbalistu, který prošel i FC Vysočina, má totiž eminentní zájem Humpolec a jeho manažer Rudolf Baránek už minulý týden avizoval, že jednání dotáhl do úspěšného konce.

„Kluby se ale zatím stále nedohodly. Sice jsem za Vrchovinu nastoupil, ale stále platí, že bych rád odešel do Humpolce,“ řekl čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Ač s Vrchovinou vůbec neabsolvoval přípravu, proti Pelhřimovu odehrál skvělou partii, kterou navíc ošperkoval vyrovnávacím gólem.

„Připravoval jsem se v Humpolci, tréninkové manko nemám,“ podotkl Hes.

Pokud se kluby dohodnou, čeká ho během několika dní zápas se stejným soupeřem. Humpolec se totiž v neděli představí v Pelhřimově.

„Kluci se mě ptali, jestli jim dám gól ještě příští týden,“ usmíval se Hes.