„Přijímám gratulace jen k výhře, protože s výkonem rozhodně spokojen nejsem. Bylo to silou vůle,“ řekl po zápase jihlavský trenér Luboš Zákostelský.

Žďár se totiž do věhlasnějšího soupeře zakousl už od začátku. Do první šance vysunul nejlepší hráč utkání Martin Horák kapitána Vojtěcha Zedníčka, kterého však Tulis vychytal. Po čtvrthodině už ale udeřilo. Chmelíček našel trestným kopem Horáka, jeho lehkou hlavičku Tulis neudržel a v následné skrumáži se nejlépe zorientoval Jan Karásek.

Překvapivé vedení však vydrželo jen do 30. minuty. Váchův průnik zastavil ve vápně nedovoleně dvojblok Šindelka, Vomela a následnou penaltu Lovětínský se štěstím proměnil.

Odpovědět mohl hned po rozehrání a pasu Chmelíčka Horák, ale Tulis byl tentokrát na místě.

Na druhé straně chytal skvělý zápas Pavel Pospíchal, který se poprvé vytáhl famózním zákrokem proti osamocenému Rabušicovi. Jenomže na samostatný únik Váchy, který poslal před přestávkou Jihlavu do vedení, už neměl nárok.

Šok číslo dvě zažila Vysočina hned po přestávce. Odražený míč vrátil Horák do uličky, ten doběhl před váhajícím Tulisem Karásek a jeho zpětnou nahrávku zakončil pod břevno další exjihlavský hráč - Daniel Bratršovský. „Na klukách byla určitě vidět enormní motivace. Chtěli se proti bývalému klubu vytáhnout,“ zhodnotil výkony svých svěřenců žďárský kouč Libor Štourač.

Jeho slova jen potvrdil Pospíchal. Lovětínský měl před sebou úplně odkrytou branku, ale žďárský gólman se stačil ze druhého koutu zázračně přemístit a jeho tutovku vyrazit.

To už trenér Zákostelský poslal na hřiště kanonýry Faldynu se Simrem, kteří nakonec utkání rozhodli.

Prvně jmenovaný přizvedl centr Bartoše a osamocený Simr měl hlavou snadnou práci.

„Zhruba od 70. minuty se už začal projevovat rozdíl. Postupně jsme odpadli,“ přiznal žďárský Štourač.

Šance Váchy, Šedivého a znovu Lovětínského Pospíchal vychytal. Poslední slovo měl střídající mladíček Mašek, který ale svůj projektil z pětadvaceti metrů napálil těsně vedle jihlavské tyče.

„Vadilo mi, že jsme pořádně zabrali jenom za nepříznivých situací. Herní přístup se mi moc nelíbil,“ dodal kouč Vysočiny Zákostelský.

FC ŽĎAS Žďár n. S. – FC Vysočina Jihlava

2:3

Góly: 15. Karásek, 48. Bratršovský - 31. Lovětínský (PK), 38. Vácha, 72. Simr. Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Jiřík. ŽK: 34. Vomela - 88. Vácha. Diváci: 750. Poločas: 1:2.
Žďár n. S.: Pospíchal - Odehnal (78. Sáblík), Heide, Šindelka - Bratršovský - Řeháček, Chmelíček (73. Bojda), Horák, Vomela - Karásek (73. Mašek), V. Zedníček.
Jihlava: Tulis - Bartoš, Šedivý, GebreSelassie, Vepřek - Čermák (70. Veselý), Mezlík, Lovětínský, Cihlář (55. Faldyna) - Rabušic (46. Simr), Vácha.