Knakal padl

„Intenzivně jednáme. Chceme, aby se dané posily objevily už na čtvrtečním tréninku,“ předeslal sportovní ředitel jihlavského klubu Zdeněk Šmýd.

Ten prozradil i jména. Největší bombou měl být příchod plzeňského stopera Petra Knakala. Během včerejšího dopoledne ale očekávaný transfer padl.

„Bylo to na poslední chvíli. V každém případě máme na tento post rozjednaných ještě několik jmen. Konkrétní ale být vzhledem k průběhu jednání nemohu,“ podotkl Šmýd.

Na dnešním tréninku by se ale přece jenom měla objevit nová tvář. Dvaadvacetiletý fotbalista Martin Bayer ze Slavie má být další konkurencí do záložní řady. „Jedná se o hráče, který celou letní přípravu absolvoval s A-týmem Slavie. Své kvality určitě má,“ uvedl jihlavský sportovní manažer.

Brazilci? Velké zklamání

Vysočina sice už v plánu další angažování nových hráčů neměla, čáru přes rozpočet jí ale udělaly aktuální problémy. Stoper Michal Kadlec laboruje se zraněním. Navíc v minulém týdnu kádr opustili oba Brazilci. První Marcelo ohlásil svůj konec v Jihlavě podle očekávání.

Urostlý zadák Alemio ale svým rozhodnutím opustit tým vyvolal velké rozčarování. „Počítali jsme s nimi. Proto se teď musíme poohlédnout jinde,“ vysvětlil Šmýd.

V úvahu možná připadá Ondřej Šourek, který v létě zamířil do Slavie právě z Jihlavy. V sešívaném dresu se ale do základní sestavy prosadil pouze v prvním kole a v prvním zápase 2. předkola Ligy mistrů v Žilině. Jinak stále čeká na svoji šanci.

„Nechci potvrzovat žádná konkrétní jména. Uvidíme, jak se situace vyvine,“ dodal Zdeněk Šmýd.