Hororový začátek soutěže hráče nakopl. Defenziva ale podle představ ještě nefunguje

„Rána z Hulína byla tak velká, že donutila hráče, aby se nad sebou zamysleli. Samozřejmě nevidím do jejich hlavy, ale v tom zápase jim scházely pokora a odhodlání. Od té doby už je to v pořádku,“ pochvaluje si Miroslav Karpíšek.

Bilanci z posledních dvou utkání ale nepřeceňuje. „Vyškovu i teď Hrušovanům jsme sice dali dohromady šest gólů, ale taky jsme tři inkasovali, pořád nás trápí defenzivní činnost, i když i tam se zlepšujeme,“ podotýká trenér.

V obraně dva Muchové

V Hrušovanech se představila zbrusu nová stoperská dvojice. Ostříleného Kamila Průšu, který dřív hrával defenzivního záložníka, doplnil mladíček Patrik Mucha, jehož starší bratr Zdeněk hraje na levém beku.

„Hrušovany mají omlazené mužstvo a my jsme věděli, že v tomto zápase tolik zkušeností nebude potřeba. Patrik zahrál výborné utkání, ale otázkou je, jak by si vedl v těžších zápasech. Protože nás ještě čeká dostatek kvalitních soupeřů,“ upozorňuje Karpíšek.

Rána z Hulína byla tak velká, že donutila hráče, aby se nad sebou zamysleli. Miroslav Karpíšek, trenér Velkého Meziříčí

Velké Meziříčí má tak v hledáčku stále několik jmen do obrany. „Ale jak už jsem řekl, mladý Mucha se ukázal ve velmi dobrém světle a do budoucna s ním určitě počítám,“ dodal.

Levý bek do zálohy

Další novinkou bylo vysunutí jinak levého beka Ondřeje Loupa na kraj zálohy. Tah se vyplatil. Posila z Velké Bíteše vstřelila úvodní gól a třetí parádním centrem připravila. „Žádného jiného levonohého fotbalistu v kádru v podstatě nemáme. A takový hráč je na hřišti potřeba,“ vysvětlil Karpíšek.

Společně s kolegou Kotolem se také rozhodli pro změnu v brance. Roman Tvrdý inkasoval v úvodních dvou zápasech deset gólů. Nyní dostal příležitost Roman Invald.

„Máme velmi vyrovnanou brankářskou dvojici. Každý má nějaké přednosti, ale i nedostatky. Pro Romana Invalda jsme se před Hrušovany rozhodli, protože dokáže výborně dirigovat hráče před sebou. A to bylo vzhledem ke zcela novému složení obranné čtyřky hodně potřeba,“ myslí si Karpíšek.

Po vítězství na hřišti Hrušovan čeká jeho svěřence další tým s nulovým ziskem bodů - Protivanov. „Každý zápas je jiný a hlavně je to fotbal, ve kterém se může stát prakticky cokoliv. Proto nic a nikoho nemůžeme podcenit. To už snad po Hulínu víme,“ uzavřel zkušený lodivod.