Exjihlavský Baláž kvůli disciplinárnímu trestu nenastoupí

„Takhle to ale neberu. Vysočinu i přes rozpačitý začátek považuji za favorita celé soutěže a věřím, že své kvality ještě potvrdí,“ říká vítkovický kouč Alois Grussman.

Jihlavu ale trápí od začátku soutěže obranná fáze. Ve čtyřech zápasech sedmkrát inkasovala. „Celý týden jsme pracovali na defenzivě,“ potvrzuje jihlavský lodivod Luboš Zákostelský.

Ten do obrany nasadí novou posilu - Martina Suchého z Mostu. Naopak pouze na lavičce zůstane Peter Šedivý, který se v předchozích zápasech nevyvaroval několika chyb. „Necháme ho psychicky odpočinout. Se Suchým by měl vzadu hrát GebreSelassie. Vítkovice totiž mají v útoku rychlého Schöna, kterého by měl právě Theo eliminovat,“ vysvětluje Zákostelský.

Ve středu zálohy opět nastoupí Martin Bayer. „Proti Dukle měl sice slabší začátek. Na druhou stranu právě po jeho tečované střele jsme vyrovnali,“ přemítá jihlavský trenér.

Zápas měl být pikantní pro dvojici fotbalistů, kteří na jaře působili v Jihlavě. Jenže nastoupí jen Radim Ditrich. Libor Baláž byl minulé kolo vyloučen za faul bez míče a dostal dvouzápasový trest. „Kromě toho žádné převratné změny nechystám, i když sestavu určuji vždycky až v den zápasu,“ podotýká vítkovický kouč Grussman.

To Zákostelský už má víceméně jasno. „Samozřejmě se už tradičně rozhoduji v útoku, který máme nejvyrovnanější,“ vysvětluje. To, jestli opět nechá sedět Petra Faldynu, ale neprozradil. „Určitou představu už mám, ale rozhodnutý ještě nejsem,“ dodal.

 

Předpokládané sestavy

 

FC Vítkovice: Paleček - Kroker, Derych, Hromkovič, Mikulenka - Jandík, Motyčka, Knapp, Novák - Schön, Prohászka.

FC Vysočina Jihlava: Tulis - Bartoš, Suchý, GebreSelassie, Vepřek - Veselý, Bayer, Lovětínský, Mezlík - Simr, Faldyna.

Zápas začíná v sobotu 1. září v 16.30.