I. A třída – sk. A

DOBRONÍN – HABRY

2:0

Domácí začali nervózně a bojující hosté měli více ze hry. Od gólové pohromy je v 17. minutě zachránila branková konstrukce. Míč po dvojitém orazítkování břevna ukryl do náruče Chvátal. Dobronín se dostal do hry tím nejlepším možným způsobem. Lukáš Sedláček vysunul mezi beky svého bratra Tomáše, který obešel Valu a pohodlně skóroval.

Opařeným hostům nepomohla ani pauza. Ve druhé půlce diktoval tempo Dobronín. Po promarněných šancích Hemranna a T. Sedláčka, kteří se trefili jen do tyče, přišel další rychlý výpad, se kterým si už Tomáš Sedláčk věděl rady a zavěsil.

„Soupeř musel hru otevřít, což nám vyhovovalo. K ničemu jsme ho ve druhé půlce nepustili. Ale můžeme být rádi, že jsme v úvodu neinkasovali. Kdo ví, jak by se ten zápas vyvíjel,“ hodnotí kouč Dobronína Ludvík Haubert. „Kluky musím pochválit, že se po gólu nastartovali a zápas zvládli.“

Góly: 37. a 66. T. Sedláček. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas 1:0. Dobronín: Chvátal – Diviš, Hypeš, Sochor, T. Sedláček – Klenovský (85. Liška), Vaněk, L. Sedláček, Sobotka - Hlávka (65. Hermann), Pachl (46. Skořepa). Habry: Vala – Veselý, Janouch, Hájek, Dibelka – Stránský, Michal (49. M. Toma), Kudláček, Holík (72. Sulka) – J. Toma, Krajíček.

I. A třída – sk. B

RANTÍŘOV – TŘEŠŤ

2:1

Domácí se nepoučili z minulého zápasu a vlažným tempem si koledovali o ránu. Ta přišla těsně před přestávkou. Kadlec rozehrál standardku přesně na Noska a ten prostřelil hradbu těl i Kremína.

Do druhé půlky vlétli domácí jako vyměnění a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Křížná střela Holce skončila v šibenici. O dalších deset minut později už hosté prohrávali. Beci nedosáhli na Novotného šikovné prostrčení na Živného, který obešel gólmana a pohodlně skóroval.

Třešť se v závěru snažila o vyrovnání, ale křečovité dobývání rantířovské svatyně bod nepřineslo.

„Je to důležité vítězství. Nicméně musíme udělat něco s těmi prvními poločasy. Nedát ten důležitý brzký gól, tak jsme se hodně trápili,“ komentuje trenér Rantířova Michal Fiedler.

„První poločas jsme hráli dobře kombinačně a měli více ze hry. Bohužel se nezachytil úvodu druhé půlky, kdy na nás domácí nastoupili a vlastně zápas rozhodli. Je to škoda. V závěru jsme měli ještě šance, ale toho střelce stále hledáme,“ doplňuje trenér Třeště Luboš Wiederlechner.

Góly: 47. Holec, 57. Živný – 38. Nosek. Rozhodčí: Masopust. Diváci: 100. ŽK: 2:2. Poločas 0:1. Rantířov: Jaroslav Kremín – Vácha, Novotný (90. Brož), Kovačík, Fila – Karol, Vlček, Živný, Pecha (80. Benda) – Holec, Zeman (69. Jan Kremín). Třešť: Bachman – Rod, Veselý, Gregor, Kodys – Nosek (85. Svoboda), Trnka, Faitl, Svěrák – Bláha, Kadlec (80. Páral).

NÁMĚŠŤ – STARÁ ŘÍŠE

2:1

Jako první se radovali hosté, když po lobu za obranu se ve stoprocentní šanci ocitl Tichánek a z první nedal Kouklíkovi v domácí brance žádnou šanci.

Poté Náměšť přeřadila na vyšší výkonnostní stupeň, ale kromě územní převahy z toho do přestávky nic víc nevytěžila. Přetažený centr zastavilo břevno, na straně domácích se při trestném kopu vyznamenal Kouklík.

Hosté zaspali úvod druhého poločasu. Vildomcův gól ještě nebyl uznán kvůli ofsajdu, podruhé zachránilo Starou Říši břevno, ale po faulu na Laštovičku se ze značky pokutového kopu nemýlil Franěk. Domácí se snažili otočit vývoj zápasu, a to se jim podařilo v první minutě nastavení. Šikovný míč dostal v rohu velkého vápna Klíma, který využil zaváhaní hostujícího gólmana a chytrým lobem zařídil pro Náměšť tři body.

Góly: 53. (PK) Franěk, 90. Klíma – 23. Tichánek. Rozhodčí: Ságl. Bez karet. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Náměšť: Kouklík – Králík, Širila, Sobotka, Frýbort (88. Mašíček) – Vildomec (54. Matějek), Klíma, Franěk, Kučera – Petz, Laštovička. St. Říše: Svoboda – Kouba, D. Pokorný (60. Bártů), Komárek, Pytlík – M. Pokorný, Nepraš, Tichánek, Nechvátal (67. P. Pokorný) – Charvát, Pazderník.

V. MEZIŘÍČÍ B – STONAŘOV

1:1

Domácí rezerva Velkého Meziříčí měla v zápase nad Stonařovem po celých devadesát minut hry mírnou převahu. Tu však domácí nedokázali náležitě gólově využít.

Stonařov se v utkání snažil prosadit zejména přes rychlé brejky, leč neúspěšně. V šedesáté minutě se k radosti domácích trefil přesně Kafka, když proměnil krásnou přihrávku Berana. Hosté korigovali stav zápasu až v devadesáté minutě, kdy se po standardní situaci za Stonařov trefil Procházka.

Góly: 60. Kafka – 90. Procházka. Rozhodčí: Petr ml. ŽK: 1:1. Diváci: 130. Poločas: 0:0. V. Meziříčí B: Kučera – Mucha, Souček, Střecha, Netolický – Kafka, Ambrož, Němec (63. Jaša), Jedlička (46. Halámek) – Trnka, Beran (82. Invald). Stonařov: Krupica – Špaček, Šána (75. Lang), Turoň (61. Procházka), Holý – Digrin, Nešpor, Šmarda, Čumpl – Seknička, Fila.