Juniorka doma opět nezaváhala

JIHLAVA - Třetiligová juniorka doma umí. O tom se v sobotu přesvědčili zkušení hosté ze Zábřehu, kteří ve 4. kole MSFL podlehli jihlavské záloze 1:3.

3.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

JIHLAVA B – ZÁBŘEH

3:1

Rabušic zastrašil hosty hned v úvodu, ale gól z toho nebyl. S jeho hlavičkovými pokusy si Janků poradil. „Ty šance volaly po gólu. Chyběl mu větší klid v zakončení,“ komentuje trenér Jihlavy Roman Kučera.

Po uspávacím zbytku poločasu probudil hrstku diváků až v nastavení Kříž.

Zábřehu nezafungovala stoprocentně při standardce obrana a jihlavský stoper poslal odražený míč do sítě. „To byl hodně důležitý okamžik,“ vysekl Kučera.
Navíc i začátek druhé půlky se jeho svěřencům povedl. Zábřeh se do tlaku nedostal a z další standardní situace opět kapituloval. Po rohu se prosadil Šamánek.

Nečekaný vývoj hosty nabudil a dalších dvacet minut se juniorka bránila. Až na jediný moment dobře. Přímý kop Nováka prolétl zdí a skončil za Štěpanovského zády. „Soupeř nás dostal pod tlak, snížil, ale pak jsme jejich dvě tři velké možnosti ustáli, a ten zbytek utkání si už pohlídali,“ popisuje Kučera.

Pojistku pak v nastavení přidal hlavičkou Šamánek.

„S výhrou jsem samozřejmě spokojený. Je to nejen dobrý výsledek, ale pomůže nám i z hlediska psychiky. Zkušený Zábřeh jsme rychlým vstupem a tempem zaskočili,“ doplňuje kouč.

Góly: 56. a 90. Šamánek, 45. Kříž – 67. Novák. Rozhodčí: Pochylý - Páral, Chramcov. ŽK: Hříbek, Zedníček, Chlup – Janků. Diváci: 100. Poločas 1:0. Jihlava B: Štěpanovský - Hříbek, Kříž, Havránek, Cihlář - Zedníček, Chmelík (67. Bureš), Chlup, Netrda (77. Niederle) - Rabušic (46. Benda), Šamánek.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.