„Na celý průběh zápasu mám samozřejmě svůj názor. V první řadě se nám ale nepodařilo odčinit naše domácí klopýtnutí s Otrokovicemi. Z Líšně jsem tajně doufal v bod. Mohli jsme mít i tři. Nakonec nemáme nic,“ konstatoval smutně třebíčský lodivod Karel Kolesa.

Zbytečné chyby vzadu

Jeho tým v Brně dvakrát vedl. Jenomže ambicióznímu soupeři se podařilo jednobrankové manko pokaždé dotáhnout. „Udělali jsme hloupé chyby při závarech v našem pokutovém území. První obdržený gól jde jednoznačně na vrub stoperů,“ zlobí se Kolesa.

Jenomže vyrovnání stále znamenalo remízu. Ale ani tu HFK nakonec neudržel.

„Za stavu 2:2 začal trošičku úřadovat rozhodčí. Nejdřív vyloučil Cenka. I přesto jsme ale podle mého názoru měli hru pod kontrolou. Jenomže pět minut před koncem hosté nejdřív zfaulovali brankáře Beera, sudí to pustil a následně nařídil penaltu za faul na domácího hráče,“ kroutí hlavou trenér Třebíče.

Neuznaný gól Václavka rozčílil

Kdo z jeho hráčů si myslel, že horší už to ani být nemůže, spletl se. V nastaveném čase se totiž Durdovi po standardní situaci podařilo vyrovnat.

"Za stavu 2:2 začal trošičku úřadovat rozhodčí."

Karel Kolesa, trenér HFK Třebíč

Ovšem rozhodčí Langhammer za přispění pomezního gól pro údajný ofsajd neuznal. „Byla to standardka, které hodně pilujeme. Pochybuji, že by někdo zůstal v ofsajdu. I kluci mi pak říkali, že to byl nesmysl,“ tvrdí Kolesa.

Ten se bude muset v příštích zápasech obejít bez Miloše Václavka, který svůj názor řekl rozhodčímu hodně zblízka z očí do očí a byl vyloučen. „Ale Milošovi nic nevyčítám. Byly to hodně velké emoce. Prostě zareagoval na křivdu,“ podotýká kouč HFK.

Vejmelka se už vrátí

Sám si je ale vědom, že post stopera je od začátku sezony hodně zranitelný. „V létě se zranil Michal Vejmelka, který už hrál za juniorku. Horší je to u Martina Kopečka. Ten se zranil v poháru s Jihlavou a vrátí se tak na konci října,“ prozradil citelnou ztrátu Kolesa, který se na jaře mohl opřít také o zkušenosti Davida Komínka. Defenzivní štít dal ale nakonec přednost angažmá ve třetiligové Bystrci.

S Vejmelkou už ale do příštího zápasu stoprocentně počítá. „ Teď ve středu nás čeká derby s Velkým Meziříčím a Michal bude hrát,“ prozradil Kolesa.

Výhra z kategorie upracovaných

Hráči SK Líšeň zatím neztratili jediný bod a se čtyřmi výhrami vládnou čtvrté nejvyšší soutěži.
Jejich poslední výhra nad Třebíčí ale byla z kategorie upracovaných. „Byla znát velká zátěž, kluci už jsou unavení. Měli v nohách středeční zápas se Znojmem,“ připomněl trenér Bohumil Smrček pohárový postup.
Líšeň musela proti bojující Třebíči dvakrát dotahovat nepříznivé skóre. „Byla to vydřená výhra, ale o to cennější. Když hráči i v takovém stavu dokázali zabrat a zápas otočit, musím před nimi smeknout,“ usmíval se Smrček.
Jeho tým v nové sezoně zná jen vítězství. Čtyřikrát se radoval v divizi D, dvakrát vyhrál v Poháru ČMFS.
Už ve středu ale Líšeňské čeká další těžká zkouška, na domácím hřišti přivítají Blansko.
„Je to nováček, a tak má velkou motivaci. Bude to skoro takové derby,“ těší se na další zápas Smrček. (zek)