„Porážka nás samozřejmě mrzí. Ale Protivanov jsme rozhodně nepodcenili. Od začátku bylo u obou týmů vidět nasazení. Hosté hráli ve velkém tempu a my jsme se jim vyrovnali. Jenomže fotbal je o chybách a tu první jsme po přestávce vyrobili my,“ konstatoval smutně jeden z velkomeziříčských trenérů Miroslav Karpíšek.

Právě inkasovaný gól ale jeho tým natolik rozhodil, že už nedokázal zareagovat a zanedlouho přišla i další branka. „Pak už si to Protivanov pohlídal. Opravdu na mě působil hodně disciplinovaným dojmem,“ uznal Karpíšek.

V sestavě jeho týmu došlo opět ke změnám. V minulém týdnu totiž Velké Meziříčí posílil jihlavský defenzivní univerzál Štěpán Wasserbauer. V neděli nastoupil na postu stopera. „Ukázal, že je to fotbalista. Sem tam se ale projevily komunikační nedostatky s ostatními hráči, ale za to nikdo nemůže. Vždyť s námi absolvoval do té doby jen jeden trénink,“ upozornil velkomeziříčský lodivod.

Nyní má v kádru dva typově podobné fotbalisty. Kromě Wasserbauera dokáže oba posty odehrát i Kamil Průša, který v tomto zápase nastoupil na postu defenzivního záložníka.

„V tomto ohledu jsme jim dali volnost. Mohli si občas role prohodit, ale jak už jsem zmínil - soupeř hrál v takovém tempu, že k nějakému experimentování a prohazování pozic nebyl čas,“ vysvětlil Karpíšek.