I. liga st. dorostu

PLZEŇ – JIHLAVA

3:1

Jihlavě hodně rychle došlo, že Plzeň nechce držet bodový půst. V první půlce museli hosté skousnout, krom dvou gólů, i spoustu nečekaných výroků sudího Čížka.

„On nebyl dvanáctým, ale třináctým a čtrnáctým hráčem Plzně,“ kroutil hlavou jihlavský trenér Miroslav Krieg, jehož tým se téměř nedostal k ohrožení domácí svatyně.

„Pískal ve dvou rovinách. Soupeř hrál podle pravidel, kde je dovoleno vše, my podle pravidel fackovacího panáka,“ čertil se kouč. „Poděkovat naopak musím hráčům, kteří se jeho výroky nenechali vyprovokovat k nedisciplinovanosti, hrubosti a provokacím.“

Jihlavě se podařilo zkorigovat Hušbauerem na konečných 1:3 až v závěru.

„V tuto chvíli není nejpodstatnější sportovní rovina, tady je důležitější ta morální. Z toho jsem hodně znechucený. V tu chvíli, kdy to člověk dělá, tak má pak sto chutí skončit,“ říká Krieg. „Když to ještě víc přitáhnu, tak jsme měli raději zůstat doma a prohrát kontumačně. Oběd jsme si klidně mohli dát v Jihlavě.“

Nevídaný výkon sudího prý nevyzní jen tak do prázdna. „My samozřejmě podnikneme kroky a podáme oficiální protest. Nejsem natolik naivní, abych předpokládal, že obsah mého sdělení cokoliv změní, nicméně alespoň informuje o tom, co se děje možná i na jiných hřištích v nejvyšší dorostenecké soutěži,“ uzavírá Miroslav Krieg.

Gól: Hušbauer. Poločas 2:0. Jihlava: Hlavoněk – Kubeš, Filip (20. Urbánek), Pražák, V. Černý – Šandera, L. Procházka, Hušbauer, Hirsch (46. Dobrovolný) – Pikl, Tecl (52. Pohanka).

 

I. liga ml. dorostu

PLZEŇ – JIHLAVA

0:0

Úvod utkání patřil Plzni. Jihlavě při jednom hlavičkovém pokusu zatrnulo, ale domácí svou velikou šanci neproměnili.

„Těch prvních deset minut nás soupeř dostal pod tlak,“ přibližuje kouč hostů Pavel Procházka. Jeho tým se po čtvrthodince osmělil a začal diktovat tempo. „Ovládli jsme střed hřiště a vytvořili si tak pět dobrých příležitostí,“ říká kouč.

Jenže Kučerova střela orazítkovala tyč a ve stoprocentních příležitostech chyběl větší klid a přesnost Vydrovi s Kosakem.

„Tentokrát musím mužstvo pochválit. To utkání jsme zvládli dobře,“ doplňuje Procházka.

Jihlava: Matiášek - Priborský (41. Novák), Černý, Štěpán, Bouček - Tesař, Vacek, Kučera, Kosak (70. Mareš) - Poláček (50. Málek), Vydra.