„I když by se mělo doma vyhrávat, jsou to nesmírně cenné body. Oba zmíněné soupeře jen tak někdo neobere, proto jsou toto naše pozitiva,“ ví kouč Žirovnice Miroslav Kořínek.

Zápas s Humpolcem se přitom pro Slavoj moc dobře nevyvíjel. Hosté získali v prvním poločase jednobrankové vedení, přičemž zahodili šancí na dva zápasy. Po přestávce se sice dostali do křeče, ale přesto přidali gólovou pojistku. Pak teprve přišla tříminutová smršť domácích. „Všechno ovlivnilo to, co se stalo před zápasem. Několik kluků bylo myšlenkami úplně někde jinde,“ vysvětluje nekoncentrovanost svého týmu Miroslav Kořínek.

Na stadion totiž vyrazil mimo jiných i skalní fanoušek a dlouholetý trenér Jaroslav Secký, jenže do hlediště nedošel. Po cestě ho totiž postihla náhlá srdeční příhoda.

„Kluci byli z toho tak špatní, že na fotbal vůbec nemysleli. Teprve v poločase k nám dorazila z nemocnice zpráva, že k tomu úplně nejhoršímu nedošlo, takže jsme se všichni uklidnili,“ tvrdí trenér Slavoje.

Každopádně Humpolec se o vítězství připravil sám. Neproměnil šance a po druhém gólu se začal strachovat o výsledek. Bleskurychlé vyrovnání domácích ho srazilo takřka do kolen. To moc dobře věděl i Miroslav Kořínek.

„V tu chvíli jsem cítil, že soupeř netuší, která bije. Proto jsem to nechtěl zavírat a pokusit se rozhodnout, nicméně hráči to udělali sami. Po zápase mi řekli, že už se jim na další nápor nedostávalo sil.“