TŘEBÍČ – VELKÉ MEZIŘÍČÍ

1:1

Domácím vyšel dokonale vstup do zápasu, když ve 3. minutě se do vápna pustil sebevědomě Durda a hostující obránce Galia ho dokázal zastavit jen za cenu pokutového kopu. K exekuci se postavil zkušený třebíčský kapitán Ivo Koníř a proměnil.

„Škoda začátku zápasu, míč jsme měli na noze a mohli jsme ho uklidit. Úplně zbytečně jsme prohrávali a stálo nás to hodně sil,“ stěžuje si trenér Velkého Meziříčí Roman Kotol.

Hosté se z obdržené branky otřepali a velmi důrazně zahrozili ve 23. minutě, když se sám před Beerem ocitl Jiří Hort, scházelo mu však více klidu v koncovce, a třebíčský gólman si tak připsal povedený zákrok.

Po půlhodině hry se mohl mezi střelce zapsat Netoušek, jeho střela však skončila pouze na tyči velkomeziříčské svatyně. Do kabin tak hosté odcházeli s jednogólovým mankem.

A tak udeřilo na druhé straně, když po centru z levé strany propálil vše, co mu stálo v cestě kapitán Hort.

„Pro mě jsou to dva ztracené body, opět uděláme hrubou chybu. Dostáváme strašně laciné góly. Přitom sami jsme si vytvořili několik stoprocentních šancí, situace Durdy a Smažila musí skončit brankou. U gólu soupeře byli čtyři naši hráči, které důrazně předskočil jediný hráč Velkého Meziříčí,“ říká zklamaně trenér Třebíče Karel Kolesa.

V závěru utkání sahala obě mužstva po třech bodech, blíže k nim měli domácí v 83. minutě. Podruhé v utkání byl ve vápně faulován Durda, rozhodčí tentokrát však zůstal v klidu. Nicméně míč se odrazil ke zcela volnému Smažilovi, jenže ten tříbodovou gólovku zazdil, když poslal míč napravo od velkomeziříčské svatyně.

Góly: 3. Koníř (PK) – 62. Hort. Rozhodčí: Drápal. ŽK: 1:2. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Třebíč: Beer – Anděl, Vejmelka, Prokop, Flekal – Řezáč, Křivánek, Koníř (80. Heres), Rygl (70. Smažil) – Durda, Netoušek. Velké Meziříčí: Invald – Mucha (46. Mifek), Galia, Wasserbauer, Krejčí - Hort, F. Pokorný, Průša, Němec – Loup (88. J. Pokorný), Staněk.