Zatímco domácí se v nové sezoně pořádně trápí, Okříškám se vstup do soutěže vydařil. Po čtyřech kolech mají na svém kontě jedinou porážku a body si zvykly loupit i na hřištích soupeře.

„Myslíme na bod, ale nebude to jednoduché. Budějovice mají nůž na krku, takže motivace jim určitě scházet nebude, na druhou stranu budou hrát pod velkým tlakem. Nám se dařilo, a snad to ještě chvilku vydrží,“ doufá asistent trenéra Zdeňka Rause Milan Tekal.

Moravské Budějovice sice nemyslí na boj o první příčky, ale jejich současné postavení v tabulce je druhý extrém. Svěřencům trenéra Vranky patří v tuto chvíli předposlední místo. Domácí klub tak dnes čeká veledůležitý zápas, případný úspěch by je mohl nasměrovat do klidnějších vod ve středu tabulky.

„Potřebujeme nejenom vyhrát, ale především se chytit. Na hráče padla deka a doufám, že se to zlomí už v tomhle zápase. Soupeře dobře známe a víme, co by na něj mělo platit. Ale hráči musí pokyny z kabiny plnit především až na hřišti,“ zdůrazňuje kouč Moravských Budějovic Pavel Vranka.