O derby sice nemůže být ani řeč, pikantností je hlavně střet dvou bývalých trenérských kolegů.

Jihlavským fotbalem ostřílení Tomáš Jansa a Jindřich Březina ještě na jaře vedli juniorku Vysočiny. Dnes se od 17 hodin postaví poprvé v mistrovském utkání proti sobě. Rivalita ovšem mezi bývalými kolegy nepanuje.

„Neberu to vůbec z osobního hlediska. Jde mi hlavně o úspěch mého týmu,“ potvrzuje janovický Tomáš Jansa. „Je to zkušený trenér a jedna silná zbraň soupeře. Jinak je to ale zápas jako každý jiný,“ doplňuje Jindřich Březina.

Středa? Problém!

Středeční termín předehrávky trenérům nesedí. Doslova nadělal v obou táborech paseku. „Od všech slyším, že je to problém. A u nás celkem velký. Podle mě je to na této úrovni hodně nešťastný způsob předehrávek,“ míní Březina. „Zítra (dnes – pozn. red.) určitě nebudeme kompletní. Pět hráčů má v zaměstnání problémy,“ doplňuje.

S kritikou nezůstává pozadu ani janovický lodivod. „Tyto termíny jsou pro nás hodně složité. Stále řešíme několik uvolnění, a koho budu mít k dispozici, se vlastně dozvím až před utkáním. Chybět nám bude určitě Pepa Soural,“ líčí Jansa.

Fotbal hrát nezapomněli

Oba týmy posbíraly v uplynulých čtyřech kolech sedm bodů, i přesto je favoritem Humpolec. Respekt z hostitele ovšem trenér Březina neskrývá. „Mají velice zkušené mužstvo. Pět hráčů prošlo mýma rukama, a i když už jsou o něco starší, tak fotbal hrát nezapomněli. Na to pozor!“

„Máme těžký zápas se Ždírcem v nohách a další, jakýkoliv, je sám o sobě složitý. Natož když přijede takový tým jako Humpolec,“ vrací Jansa soupeře do role favorita. „Nicméně je to výzva a my se jim to pokusíme znepříjemnit. Je to o vůli a srdíčku, což doufám, že tam opět dáme,“ věří svým svěřencům kouč.

„Do zápasu půjdeme s respektem a pokorou, ale také s tím, že chceme vyhrát,“ má jasno Březina.

„Každý bodový zisk, byť je to i doma, by pro nás byl úspěch,“ doplňuje Jansa.