Co se vlastně stalo? Domácí obránci si na polovině hřiště dávali přednost tak dlouho, dokud jim střídající Lukáš Blažek míč nevypíchl a upaloval na branku, atakovaný Ondřejem Poulem, který ho v pokutovém území dostihl. Ždírecký mladík upadl a sudí nařídil pokutový kop. O tom, jestli došlo ke kontaktu, a vůbec o výkonu rozhodčího, si obě strany myslí svoje.

 

Názory se liší

„Ondra byl v rozhodujícím momentu už před útočníkem a míč normálně odkopl,“ tvrdí jeden z vrchovinských trenérů František Smetana. „Podle mého názoru tam kontakt byl. Už jsem viděl odpískat horší věci. Neřekl bych, že to byla chyba rozhodčího. Pískal dobře a dokázal, že se nebojí ani sporných situací v takové fázi zápasu,“ myslí si ždírecký kouč Richard Zeman. „Já bych zase řekl, že to na obě strany nezvládal. Kromě té penalty neodpískal několik faulů. Naopak zákrok ždíreckého Mareše podle mého názoru na červenou rozhodně nebyl,“ kontruje Smetana.

 

Bod by brali oba

Oba trenéři se ale shodují, že remíza by byla jednoznačně zasloužená.

„V momentě, kdy rozhodčí tu penaltu pískl, mi vytryskly slzy. Bylo mi strašně líto kluků, kteří devadesát minut dřeli a teď měli o všechno přijít,“ kroutí hlavou Smetana. „Pro Vrchovinu to je kruté. Bod bych bral všemi deseti, protože jsem kvůli zranění musel stáhnout Čalkovského, navíc byl vyloučený Mareš a domácí hráli opravdu dobře,“ přemítá Zeman. Za tři body se ale rozhodně nestydí. „V minulých zápasech proti nám sudí odpískali tři penalty. Navíc jsme v Polné taky dostali gól v samotném závěru. Řečem, že si pojišťujeme postup přes rozhodčí, se tak můžu jenom smát,“ dodal ždírecký lodivod.