Pátečním soupeřem v tabulce dvanácté Jihlavy bude čtrnácté Ústí nad Labem.

„Chceme to utkání zvládnout za každou cenu. Hráči jsou odhodláni vyhrát,“ hlásí hlavní kouč jihlavského týmu Luboš Zákostelský. „Ale jedna věc je předsevzetí a druhá realita. Ta pak může být úplně jiná,“ dodává vzápětí.

Hlavně neinkasovat

FC Vysočina se zatím v novém soutěžním ročníku pouze jednou ujal vedení, ve zbývajících čtyřech zápasech skóroval pokaždé jako první jeho protivník.
„To je přesně to, co nás trápí. Nesmíme inkasovat. My jsme schopni si šance vytvořit, v tom není problém,“ říká Zákostelský. „Ale budeme si muset dát pozor na jejich standardky, v těch je Ústí hodně silné. Hlavně Fousek,“ ví o nebezpečí.

Pět bodů na kontě a až dvanáctá příčka na sebevědomí hráčů také moc nepřidá.

„Přitom právě v tomhle zápase bude na psychické ododolnosti hodně záležet. Vzhledem k počasí, které momentálně na Vysočině vládne, se nedá očekávat žádný krásný fotbal. K výhře bude potřeba pořádné nasazení a bojovnost,“ zná recept na úspěch jihlavský kouč.

A pevná obrana. Jenomže ta Jihlavě momentálně chybí. Zkušený bek Kadlec je zraněný a Theodor GebreSelassie odcestoval začátkem týdne na sraz reprezentace do 21 let.

„Složit obranu bude problém. Stěžovat si ale nemá cenu, musíme se s tím prostě vypořádat,“ zní odhodlaně trenérova slova.

Předpokládané sestavy

FC Vysočina Jihlava: Tulis - Bartoš, Šedivý, Suchý, Vepřek - Veselý, Bayer, Lovětínský, Mezlík - Simr, Faldyna.
FK Ústí nad Labem: Divecký - Benko, Novák, Džuban, Franc - Benčík, Martykán, David, Fousek, Procházka - Boček.
Zápas začíná v 19.00.