Po prohraném zápasu s Okříškami měli pelhřimovští fotbalisté jasný úkol: Nezklamat fanoušky a v dalším domácím zápase získat tři body. To se Spartaku ve středečním utkání s juniorkou Třebíče podařilo hlavně zásluhou útočníka Martina Vaňka. Ten ostatně jako jediný překonal brankáře hostů. Zato hned třikrát.

Martin Vaněk si kvalitu utkání pochvaloval, i když hra Spartaku měla rezervy. „Třebíč byla velmi kvalitním soupeřem, o to jsou ty získané body cennější,“ uvedl muž předehrávaného 14. kola.

Střelec zápasu se v základní sestavě objevil poprvé v letošním ročníku. Otázkou je ale, zda tomu tak bude i do budoucna. „Tři čtvrtě roku jsem kvůli zranění fotbal vůbec nehrál. Mimoto má tým kvalitní útok, takže je klidně možné, že příští zápas půjdu zase sedět na lavičku,“ domnívá se Vaněk.

Hattrick si pelhřimovský útočník zopakoval po dvou letech. Tehdy jeho formu odnesl nyní divizní Havlíčkův Brod.

Po návratu na hřiště měl střelec z každého gólu dvojnásobnou radost, ale nejvíce si prý užil oslavy toho třetího. „Hned ze dvou důvodů. Zaprvé to byl vítězný gól a pak také na rozdíl od těch předchozích se nejednalo o pouhou dorážku. Gól padl po pěkné akci, kterou připravil Dan Krtek.“