ŽĎÁR – V. MEZIŘÍČÍ

2:2

Domácí v úvodní patnáctiminutovce přibili Velké Meziříčí k vápnu. Nejprve zazvonila tyč po Šindelkové hlavičce, záhy zakončil rychlou akci Bratršovký střelou mimo. Těsně potom Řeháček z pravé strany našel debutanta ve žďárském dresu Šišiaka, který z dobré pozice pálil vysoko nad.

Klub zpod dálničního mostu postupně srovnal krok. Jeho snahy, vedené hlavně Pokorným a Hortem, se však tříštily daleko před pokutovým územím.

Žďár naproti tomu dál mrhal možnostmi. Zedníček zblízka překopl bránu, vzápětí v neuvěřitelném závaru selhali v řadě za sebou Odehnal (promáchl), Šindelka (hlavičkoval vedle) a Šišiak (z brankové čáry vykopávali obránci). Tři minuty před pauzou byl těsně před vápnem faulován Staněk a přímý kop přesnou střelou k pravé tyči proměnil Průša. Domácí takřka okamžitě vyrovnali. Zedníček centroval do šestnáctky, kde se do zakončení prodral Bratršovský.

Po změně stran tempo zápasu opadlo. Žďas opět dvakrát propadl v koncovce, což velkomeziříčský tým potrestal. Kapitán Hort zprava vybídl prudkým přízemním pasem ke skórování Staňka, který skluzem překonal Pospíchala. Napětí kulminovalo. Hostující Loup šlápl na Řeháčka a viděl červenou.

Zanedlouho zasekávačku žďárského mladíka Maška zastavil faul.

Nařízenou penaltu bezpečně proměnil exekutor Daniel Bratršovský.

„Soupeř se dostal dvakrát ke střele a dvakrát se radoval. My jsme měli hromadu příležitostí, ale chybí nám trocha štěstí i důrazu, Je to škoda,“ krčil rameny žďárský trenér Petr Nedvěd.

„S bodem jsem spokojen, ale s tím, že jsme dvakrát přišli o vedení, ne. Věděli jsme, že otevřená hra by byla sebevražda. Tomu jsme přizpůsobili taktiku,“ řekl jeden z koučů Velkého Meziříčí Miroslav Karpíšek.

Góly: 45. a 78. Bratršovský (druhá z PK) - 42. Průša, 65. Staněk. Rozhodčí: Seidl. ŽK: 3:2. ČK: 70. Loup (V. Meziříčí). Diváci: 400. Poločas: 1:1. Žďár: Pospíchal – Šindelka, Heide, Odehnal – Bratršovský - Otoupalík (71. Mašek), Horák, Vomela, Řeháček – Zedníček (51. Bojda), Šišiak. V. Meziříčí: Invald – Mifek, Galia, Wasserbauer, Krejčí – Němec (90. Z. Mucha), F. Pokorný, Průša (89. Veselý), Hort – Loup, Staněk.