Hlaváček zajistil Batelovu první vítězství

JIHLAVA - Fotbalový bétřídní víkend nabídl několik zajímavých střetů. Batelov se bodově probudil a poprvé v soutěži vyhrál. Kostelec opět potvrdil, že góly dávat umí, ovšem vedení dokáže také promarnit, čehož využil Tis.

10.9.2007

Batelov poprvé bodoval. O první batelovské body a zároveň vítězství 1:0 se postaral Radek Hlaváček (v tmavém), který pět minut před koncem prokázal pevné nervy a proměnil penaltu. Foto: DENÍK/Josef Němec

I. B třída – sk. A

BATELOV – ČERNOVICE

1:0

Batelov vyrukoval na hosty s ofenzivními choutkami a v první čtvrthodince z toho bylo několik nepříjemných závarů před Vošáhlíkem. Ten se proti P. Kourkovi a Vostálovi vytáhl. Bradova střela prolétla těsně kolem jeho tyče.

I přesto, že druhá půlka nabídla podobnou podívanou, zápas se blížil k dělbě bodů. Tu odmítl Radek Hlaváček, který nechal nervy doma a pět minut před koncem z penalty zajistil svému týmu první podzimní vítězství.

O něj ale ještě mohl Batelov přijít. Těsně před závěrečným hvizdem se vyznamenal výborný Cháb.

Gól: 85. R. Hlaváček (PK). Rozhodčí: Janíček. ŽK: 3:4. Diváci: 50. Poločas 0:0. Batelov: Cháb – Musil, Minařík, Beseda, Marek – Vítek (65. Chrenovský), P. Kourek (70. Poledna), Hlaváček, Vostál – Brada, Koreš (70. F. Kourek).

TIS - KOSTELEC

3:2

Domácí měli sice v poli převahu, vedoucí gól však vstřelili hosté, a navíc ve 42. minutě nedali penaltu, když zazářil gólman Holcman.

Po pauze Tis srovnal na 1:1, ale po brejkové akci šli znovu do vedení hosté. Až v 80. minutě z hranice vápna trefil šibenici Šoupal a srovnal na 2:2. Tři minuty před koncem zahrávali hosté hlavičkou malou domů, to vystihl střídající Miřátský, doběhl míč a zajistil tříbodový zisk.

Góly: 55. a 80. Šoupal, 87. Miřátský – 13. Bartejs, 63. Páral. Rozhodčí: Holub. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Kostelec: Krpálek – Doležal, Páral, Procházka, Novák – Kružík, Ohnsorg, Smejkal, Králík – Bartejs, Šmahel (Haberland, Duben).

I. B třída – sk. B

TELČ – RAPOTICE

2:3

Začátek byl v režii Telče, ovšem šance vyzněly naprázdno a o první změnu stavu se tak postarali hosté. Na konci rychlého brejku stál neomylný Vaverka. Stejný hráč po dalších devíti minutách poslal domácí ještě více do kolen. Obral stopera o míč a neomylně zvýšil na 2:0.

Domácí posílil skvělý start do druhé půlky a snížení Vetýšky, který s pomocí teče obránce snížil. Jenže další slovo si vzal rapotický Titov a z pětadvaceti metrů nedal Nedorostovi šanci – 1:3.

Vzápětí se skvěle uvolnil Kříž, nacentroval před branku a Holý opět vykřesal naději. Remíza se ovšem nekonala.
„I když času na vyrovnání bylo celkem hodně, tak jsme to odehráli v křeči. Soupeř se zatáhl a my už jsme nedokázali nic vymyslet. Bohužel, když dostanete doma tři góly, tak se těžko vyhrává,“ zhodnotil asistent trenéra Radek Kříž.

Góly: 46. Vetýška, 62. Holý – 17. a 26. Vaverka, 60. Titov. Rozhodčí: Bártová. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas 0:2. Telč: Nedorost – A. Chalupa (57. Dolejský), Vetýška, Všohájek, Šeda – Straka (79. Plucar), Jančo, Holý, Kratochvíl – Peschel (62. Hejda), Kříž.

BUDIŠOV – BEDŘICHOV

2:2

V první půli byli domácí aktivnější a svoji převahu dokázali vyjádřit i střelecky, když se Budišov radoval dvakrát v rozmezí pouhých pěti minut. Po změně stran však trestuhodně spálili dvě vyložené gólové příležitosti, za což je soupeř okamžitě potrestal, když kontaktní branku vstřelil Oberreiter. Od té doby měli hosté více ze hry a v závěru dokázali po zásluze srovnat.

Góly: 14. Švec, 19. Mezlík – 51. A. Oberreiter, 86. Škoda. Rozhodčí: Cupl. ŽK: 0:1. Diváci: 110. Poločas: 2:0. Bedřichov: Šereda – Banko, Pajskrt, Číhal, Lapeš – D. Oberreiter, Mašek, Bláha, Škoda – Kocmánek, A. Oberreiter (Mašek, Cabuk, Tůma).

LUKA – MOHELNO

3:0

V první půlce nedokázali domácí přetavit tlak ve vedení, a tak měli blízko ke gólu hosté. Šmarda ale svůj tým podržel.

Ve druhé půlce si Mohelno samo řeklo o prohru. Nedisciplinovaní Staněk se Štěpánem svůj tým oslabili a domácí přesilovkou nepohrdli.

První uklidňující branku vstřelil Gavaller, od něhož se míč šťastně odrazil do branky, a o druhý trest se postaral Trombelli, který se prosmýkl mezi beky a neomylně poslal míč k tyči. Gavaller pak nacentroval na malé vápno a Trombelli zahrál Ležákovi na housle.

„Spokojený jsem s body a hrou v první půlce. Ve druhé nás neukázněný soupeř stáhl s sebou, přizpůsobili jsme se jeho hře, z čehož jsem trochu zklamaný,“ komentuje trenér Luk Josef Láznička. „Ale vítězství je samozřejmě hodně důležité a snad se to teď uklidní,“ dodává domácí lodivod.

Góly: 57. Gavaller, 65. a 75. Trombelli. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:5. ČK: 0:2 (55. Staněk, 75. Štěpán). Diváci: 100. Poločas 0:0. Luka: Šmarda – Kubeš, Hlávka (46. Havelka), Telčer, Mach – Šimánek (65. Láznička), Trombelli, Doležálek, Merhaut – Gavaller (80. Zadina), Urban.

10.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze.
16

Kam na nejlepší svařák. A za kolik?

Filharmonie Gustava Mahlera. Ilustrační foto.

Řadu hostů a vánoční písně nabídne koncert filharmonie v Jihlavě

Čechomor vystoupí s Martinou Pártlovou před vyprodaným sálem v Jihlavě

Jihlava – Známá skupina Čechomor již v úterý 19. prosince vystoupí před vyprodaným sálem jihlavského Domu kultury. Na programu budou známé hity i nové písně.

Nejlepší variantou na Vánoce je jedle, nebo borovice

Jihlava – Předvánoční nákupy již dávno začaly, a s tímto obdobím přichází na řadu také vybírání vhodného vánočního stromku. V krajském městě Vysočiny se nachází hned několik prodejních míst nabízejících živé stromky, jedno z nich je dokonce na Masarykově náměstí.

Na zámku v Telči hrají živý betlém

Telč – Na nádvoří státního zámku v Telči se opět po roce vrací představení živého betlému v podání telčského folklorního souboru Podjavořičan a Kvítek. Vánoční atmosféru bude možné v Telči načerpat už během třetího adventního víkendu.