Snad proto trenér Jindřich Březina o současném postavení týmu v tabulce moc diskutovat nechce.

„Nic to pro mě neznamená a ani se o tom v klubu nebavíme. Vůbec bych o tom nechtěl diskutovat. Ze zkušenosti vím, že pokud se začne takhle brzy kalkulovat, následuje rychlý pád dolů,“ zůstává pevně na zemi kouč.

Zápas proti Velké Bíteši mu ale radost udělal. „Pomohly brzké góly. Hra se nám ale dařila celkově, hráli jsme v pohodě. Dařilo se nám hlavně směrem dopředu, mohli jsme vyhrát ještě více,“ domnívá se Jindřich Březina a připomíná hlavně Křikavou nastřelené břevno, po němž mohl humpolecký kanonýr zkompletovat hattrick.

Rozum ale velí Humpolci brát současnou situaci s rezervou. O víkendu se představí na hřišti silné Bystřice nad Pernštejnem, pak bude hostit ambiciózní Ždírec nad Doubravou. „Budou to zápasy s těžkými soupeři, ovšem nijaký zvláštní význam jim nepřikládám. Naším podzimním cílem je uhrát tolik bodů, abychom na jaře mohli promluvit do boje o nejvyšší příčky. Z tohoto důvodu se musíme snažit podat dobrý a zodpovědný výkon v každém zápase,“ tvrdí Jindřich Březina.

Ten se před začátkem sezony obával prvních kol z důvodu nesehranosti týmu. Humpolec ale ošidné zápasy zvládl. „Souhra se pochopitelně lepší, ale musíme mluvit o tom opatrně. Situace není ideální, máme tři zraněné hráče, kteří měli patřit do základu. To samozřejmě nějaké sehrávání brzdí,“ připomíná trenér, který naopak chválí hráče z lavičky: „Naskočili do hry a se svou rolí se popasovali dobře. Doufám, že jim to vydrží.“