Pouťovému šlágru remíza slušela

POLNÁ - Na polenskou Mrkvancovou pouť se zrodila bezbranková remíza. V 5. kole krajského přeboru se Pelhřimov i domácí trápili v koncovce.

10.9.2007

Šlágr 5. kola krajského přeboru mezi Polnou (vpravo Lukáš Adamec v souboji s pelhřimovským Lukášem Mácou) a Pelhřimovem gól nepřinesl.Foto: DENÍK/Josef Němec

POLNÁ – PELHŘIMOV

0:0

Úvodních dvacet minut diváky nezahřálo. Zbrklá hra bez momentu překvapení obranám práci nenadělala.

Skočdopole se poprvé protáhl po rohu Krčila a střele Kociána, kterou ztlumil u pravé tyče. První velkou gólovku hostů uhasil opět polenský gólman. Na roh Máci si naběhl Krtek a hlavou donutil Skočdopoleho k robinsonádě. Vacek po chvíli poslal po pravé straně Smrčku, který přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Jeřábka. Jeho volej ale mířil přesně tam, kde stál polenský brankář.

Poločas zakončili svou první velkou šancí domácí. Stoperům propadl míč trestuhodně na malé vápno k volnému Krčálovi, ale jeho zbrklá střela se mezi tři tyče nevešla.

„Soupeř byl v první půlce lepší,“ komentoval polenský asistent Jindřich Vampola. „Domácí nám dvakrát povolili zahrozit, a hned z toho byly velké šance. Bohužel to tam nepadlo,“ říká trenér Pelhřimova Leoš Mitas.

Druhá část začala šancí domácích. Adamec sklepl na Körbera, jehož volej prosvištěl kolem pravé tyče. Na druhé straně poslal Josef Moravec rychlým výkopem do brejku trio spoluhráčů, ale osamocený Frolda Martina Moravce o míč obral. Nejblíže k brance bylo v 66. minutě. Regásek se parádně uvolnil a centrem našel Jeřábka, který v pádu trefil břevno. Poskakující míč na brankové čáře uklidil do bezpečí Mezera. Pět minut před koncem mohl hostům zavařit Tomas, ale pelhřimovský gólman ho k zakončení na malém vápně nepustil.

„Škoda, že nepadl brzy gól. Byla to až moc taktická bitva, a i když jsme ve druhé půlce převzali iniciativu, tak víc jak na remízu to nebylo,“ hodnotí Vampola. „S výkonem jsem spokojený, ale dva body jsme ztratili. Ke gólu jsme měli rozhodně blíž,“ doplnil Mitas.

Rozhodčí: Zadina – Ondráček, Hitzger. ŽK: 3:4. Diváci: 350. Polná: Skočdopole – Takacs, Frolda, Mezera, Kratochvíl – Gondek, Krčál, Holas, Oberreiter (46. Adamec) – Körber (83. Hlávka), Tomas. Pelhřimov: J. Moravec – Hejl, Krčil, Kocián (40. M. Moravec), Vacek – Regásek (76. T. Máca), L. Máca, Jeřábek, Krtek – Smrčka, Vaněk (90. Hrnčíř). Nejlepší hráči: Skočdopole – J. Moravec, Krtek.

Chřipka zatím nepřichází, do Vánoc by to mohlo vydržet

Jako nejhezčí alej na Vysočině zvolili lidé Valchovskou cestu u Počátek.

Za nejkrásnější alej v kraji si hlasující zvolili Valchovskou cestu

Snad budou Vánoce klidnější, přeje si trenér juniorů Nekvasil

Jihlava – V úterý od 18.15 se naposledy v tomto roce budou hokejoví junioři Dukly prát o extraligové body. Na svém ledě přivítají v předehrávce 27. kola Zlín. Body potřebují oba týmy jako sůl, tak se dá čekat pořádná řež.

Jihlavský dům dětí a mládeže láká na tradiční vánoční akce

Jihlava – Taneční vystoupení, výtvarné tvořivé díly, ale i turnaj ve stolním tenise či tradiční Kufrování. Od pondělí 18. prosince začíná pro veřejnost vánoční program jihlavského Domu dětí a mládeže (DDM).

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. prosince 2017.

Po prohře ve Vítkovicích přišla výhra v Třinci

Ostrava, Třinec – Polovinu ze šesti velmi důležitých bodů přivezli hokejoví junioři Dukly z ledu Vítkovic a Třince. Tam sehráli venkovní dvojzápas, který nezačali nejšťastněji, protožev Ostravě těsně prohráli. Sobotní duel jim ale vyšel velmi dobře, dokázali otočit skóre a bez potíží Třinec porazili.