Jenže od té doby nic jiného než nerozhodný výsledek neznají. Smírně se rozešli už ve čtyřech případech. Góly přitom střílet nezapomněli, jenomže výrazně přibylo těch inkasovaných.

„Třeba teď s Velkým Meziříčím měl soupeř dvě šance a dal dva góly. Nejsme schopní v rozhodujících momentech zápasu nedostat branku. Spíš jde o individuální chyby,“ přemítá žďárský lodivod.

I proto odmítá názor, že se začíná nevyplácet hra jen na tři obránce. „Jak říkám, je to hlavně o individuálních chybách a shodě náhod. Kdybychom viděli, že nás soupeř často přečísluje nebo přehrává, tak samozřejmě nějak zareagujeme, ale zatím tomu tak není,“ krčí rameny Nedvěd.

V nedělním derby s Velkým Meziříčím se opět musel obejít bez dvojice klíčových hráčů. Útočník a zatím nejlepší střelec Jan Karásek se zřejmě bude muset s fotbalovým podzimem kvůli zranění kolena rozloučit. Špílmachr Radim Chmelíček má zase natržený úpon u stehenního svalu.

„Bohužel to zvláště u Karáska vypadá na dlouho. Ale ještě ho čeká nějaké vyšetření. Uvidíme,“ nevzdává se trenér naděje.

V dresu Žďasu se poprvé představila posila ze Slovenska. Útočník Igor Šišiak z Banské Bystrice se po zranění rozhodl rozehrát právě ve Žďáře.

Novou tváří byl v podstatě i Radek Otoupalík. Letní posila sice absolvovala s týmem celou přípravu, ale poté se neobjevila ani v jednom zápase. „Kvůli zaměstnání nestíhal a hrál za béčko. Teď už ale bude k dispozici,“ řekl Nedvěd na adresu třiadvacetiletého fotbalisty.