I. liga st. dorostu

SLAVIA PRAHA – JIHLAVA

1:1

Hostům vyšel vstup a chvílemi měli více ze hry. Slavia se rozkoukala až po čtvrthodině, kdy začala získávat pevnější půdu pod nohama.

Nebezpečí pro jihlavský tým hrozilo hlavně ze standardních situací. „Dopouštěli jsme se hodně faulů na naší půlce, takže soupeř měl k tomu i možnosti,“ přibližuje kouč FC Vysočina Jihlava Miroslav Krieg.

Jenže Hlavoněk i obranná řada byli na slávistickou zbraň dobře přichystaní.

Druhý poločas přinesl první velkou šanci utkání. V 60. minutě pádil na domácího gólmana osamocený Kratochvíl, ale vracející bek mu na poslední chvíli zakončení nepovolil.

Jinak dobrý Hlavoněk si o deset minut později vybral slabší chvilku. Neudržel centr a domácí lehce skórovali. „Byla to pro nás studená sprcha,“ uvedl Krieg.

O chvíli později už bylo na jihlavské straně veseleji. Po rohu Hušbauer Pohanka nádherně hlavou vyrovnal.

„Zbytek zápasu jsme uhlídali a remíza je myslím spravedlivá. Na šance to bylo chudé utkání, ale za taktickou disciplinovanost jsme si ten bod zasloužili,“ míní jihlavský trenér.

Gól: 75. Pohanka. Poločas 0:0. Jihlava: Hlavoněk – Kubeš, Filip, Pražák, Urbánek – Šandera (70. Hirsch), Hušbauer, L. Procházka, V. Černý (75. Dobrovolný) – Pikl, Kratochvíl (60. Pohanka).

I. liga ml. dorostu

1:2

Jihlavští mladíci měli naordinovanou ofenzivní taktiku, která domácí zaskočila a po půl hodině přinesla i úspěch. Skóre otevřela nacvičená situace, kterou rozjel Kučera, Tesař přesně odcentroval a hlavičkující Vydra na malém vápně poslal míč do šibenice.

„O přestávce jsem hráče chystal na to, že nesmí začít bránit a musí stále hrát dopředu,“ přibližuje kouč, jehož tým hrál se Slavii otevřenou partii i ve druhé půlce.

„My i domácí jsme měli několikrát štěstí. Třikrát zvonila branková konstrukce,“ doplňuje.

V 77. minutě se Slavia nakonec dočkala vyrovnání. „Ten závěr byl hektický. Nastavovaly se tři minuty, ovšem rozhodčí nechal hru pokračovat nad rámec a my rozhodli,“ nastiňuje šťastný jihlavský trenér. Po akci Poláčka rozjásal jihlavský tábor opět Vydra.

„Za tu odvahu a předvedený výkon jsme si to zasloužili,“ dodává.

Góly: Vydra 2. Poločas 0:1. Jihlava: Soustružník - Bouček, Štěpán, Černý, Novák (41. Fadrný) - Tesař (65. Málek), Vacek (50. Priborský), Kučera, Mareš (41. Kosak) - Poláček, Vydra.