Zatímco na jaře však bojovali o veledůležité záchranářské body s třebíčským áčkem, teď je čeká souboj v krajském přeboru s juniorkou HFK, která jim naopak zkusí zkomplikovat cestu zpátky na fotbalové výsluní.

Navíc budou mít svěřenci trenéra Seiferta výhodu domácího prostředí.

„Je to prestižní derby, Hartvíkovice chtějí postoupit. Navíc ještě na jaře hrály proti našemu áčku. My samozřejmě chceme bodovat, je to utkání doma, a proto nemůžeme myslet na nic jiného než na vítězství,“ říká kouč třebíčské juniorky Petr Seifert.

Hartvíkovicím vstup do sezony nevyšel podle jejich představ, po šesti odehraných kolech jim však patří už druhé místo v tabulce krajského přeboru a na první Humpolec ztrácí jediný bod.

Pokud se hosté nechtějí rozloučit s čelem tabulky, nesmí na půdě třebíčské rezervy zaváhat.

„Máme velké potíže se sestavou, ohrožený je start několika důležitých hráčů. Soutěž je velmi vyrovnaná a každý může hrát s každým. Vím, že je to derby, ale pro nás je to běžný zápas, navíc já jsem z Brna, takže zvláštní rivalitu opravdu necítím,“ připomíná trenér Hartvíkovic Jiří Hajský.

Motivace ale nebude scházet ani domácím mladíkům. Ti se po vydařeném začátku propadli na deváté místo, k tomu si v posledním kole nechali nasázet v Janovicích pět gólů.

„Musíme poskládat sestavu, vypadl nám Polovčík. Uvidíme, zda nám někoho uvolní trenér áčka Karel Kolesa. Náš kádr přece jen není zase tak široký. Nic lehkého nás nečeká, ale o tři body se popereme,“ zdůrazňuje kouč Třebíče.

„Třebíčské béčko neznám, ale informací budu mít k dispozici dostatek. V každém zápase jsou šance na vítězství vyrovnané, otázka je, jak se vyrovnáme s marodkou,“ uzavřel Hajský.