„Jedeme tam ale s jasným cílem bodovat. Vzhledem k našim ztrátám z domácího prostředí jsme na tom v tabulce pravdy tak, jak jsme, a potřebujeme odněkud přivézt plusové body,“ uvedl jihlavský asistent trenéra Josef Vrzáček.

Utkání by nemělo vybočit z průměru

Lídr druhé ligy ale bude pořádně velké sousto. „Já tyhle zápasy mám rád, ale nepředpokládám, že by to utkání nějak mělo vybočit z obvyklých mantinelů soutěže. I když se dá očekávat atraktivní duel,“ podotkl Vrzáček.

Společně s hlavním trenérem Lubošem Zákostelským ještě přemýšlí nad variantami v sestavě. Ta vítězná z minulého kola proti Ústí se totiž bude měnit. Z reprezentačního srazu se totiž vrátil Theodor GebreSelassie a trenéři jeho služeb hodlají využít; s největší pravděpodobností v záloze. „Obrana už se nějakým způsobem snad stabilizovala a nechtěli bychom do ní sahat,“ poodkrývá asistent. Zdravotní problémy měli v týdnu Faldyna s Mezlíkem, ale vše by prý do zápasu mělo být v pořádku.

Soutěž zatím poznávají

V Příbrami se o nedělním soupeři a vůbec o dosavadním průběhu soutěže vyjadřují opatrně.

„Stále se s druhou ligou seznamujeme. Od nejvyšší soutěže je zde rozdíl hned v několika ohledech. Tím největším je asi to, že mužstva svou kvalitu mnohdy nahrazují urputným nasazením a bojovností,“ přemítá příbramský kouč František Barát.

Jihlavu ale prý viděl v této sezoně dvakrát. Navíc má k dispozici video. „Kromě domácího zápasu s Ústím jsem je viděl i v Hradci Králové. Už mám vymyšlené, s čím bychom na ně chtěli vyrukovat. Každopádně naše cíle se v domácím prostředí nemění. Chceme naplno uspět,“ dodal Barát.

Předpokládané sestavy

FK Marila Příbram: Hruška - Hruška - Pleško, Navrátil, Penc, Nohýnek - Hloušek, Tarczal, Nechvátal, Pilík (Šindelář) - Huňa, Klesa.
FC Vysočina Jihlava: Tulis - Bartoš, Suchý, Šedivý, Vepřek - Bayer, GebreSelassie, Lovětínský, Mezlík - Simr, Faldyna.
Zápas začíná v 17 hodin.