Staněk opět řádil, sestřelil Otrokovice

VYSOČINA - Nepostradatelný. Svou pozici ve Velkém Meziříčí opět potvrdil kanonýr Lukáš Staněk. V 6. kole divize D hattrickem rozstřílel nešťastnou otrokovickou Viktorii.

17.9.2007

Závěr se vydařil. Žďárští fotbalisté (v modrém Petr Heide) se v šestém kole vytáhli. V poslední minutě se do černého trefil Otoupalík a rozhodl tak o těsné výhře 2:1. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

V. MEZIŘÍČÍ - OTROKOVICE

4:1

Výsledek svádí k domněnce, že Velké Meziříčí mělo lehkou práci. Opak byl pravdou. Otrokovice vsadily na obrannou taktiku a nakopávané míče. Domácí gólman hned v úvodu hasil nebezpečné průniky soupeře.

Meziříčský tým vynesla do sedla úvodní trefa. Hosté na půlce ztratili míč, Krejčí utekl a vybídl ke skórování Staňka. Do konce poločasu vybuchl kotel domácích podruhé. Hort se zbavil svých strážců, přihrál Krejčímu, který bez váhání zavěsil.

Po změně stran stihl Velké Meziříčí útlum. Krize domácích polila Otrokovice živou vodou. Jejich aktivita slavila úspěch v podobě gólové hlavičky Kučery.

Meziříčský soubor sprcha probrala. Několik jeho akcí po gólu přímo volalo, ale rozhodující okamžik přišel patnáct minut před koncem. Hort sebral zadákům balón, prodral se před brankáře, kde byl sražen k zemi. Nařízenou penaltu proměnil Staněk. Ostrostřelec domácích zanedlouho vyskočil na Hortův přesný roh, hlavou završil hattrick a definitivně odpálil vítězný gejzír divácké radosti.

Góly: 13., 75. a 82. Staněk (druhá z PK), 32. Krejčí - 53. Kučera. Rozhodčí: Monček. ŽK: 0:1. Diváci: 514. Poločas: 2:0. V. Meziříčí: Invald - Mifek, Galia, Wasserbauer, Krejčí - Hort, F. Pokorný, Průša, L. Němec (85. Veselý), Loup (75. P. Mucha) - Staněk (87. J. Pokorný).

RÁJEC-JESTŘEBÍ – TŘEBÍČ

1:0

Domácí na nic nečekali a udeřili hned v úvodu zápasu. Hostující obrana vytvořila fatální hrubku a Šmerda přihrával na malé vápno úplně osamocenému Haničincovi, který nabídnutou příležitostí nepohrdl.

Domácí byli v celé první půli důraznější, lépe se pohybovali a Třebíč k ničemu nepustili. Po změně stran převzali aktivitu hosté, ale jejich snaze chyběl jakýkoli nápad a moment překvapení. Platonický tlak Třebíče žádnou vyloženou šanci nepřinesl, naopak gólové pojistky se mohl dočkat Rájec, domácí útok však ztroskotal na Beerovi.

„Jsem hodně zklamaný přístupem hráčů, náš výkon postrádal nápad. Sice jsme brzo inkasovali, ale domácí hráli větší část druhé půle v desíti. My jsme však toho nedokázali využít,“ stěžuje si trenér Třebíče Karel Kolesa.

Gól: 3. Haničinec. Rozhodčí: Nedbal. ŽK: 4:3. ČK: 1:0, 54. Haničinec (Rájec-Jestřebí). Diváci: 200. Poločas: 1:0. Třebíč: Beer – Anděl, Prokop (73. Netoušek), Vejmelka, Flekal (63. Cenek) – Heres, Křivánek, Koníř, Smažil – Rygl (46. Durajka), Durda.

ŽĎÁR – BLANSKO

2:1

Žďár v parádním souboji skolil lídra tabulky a utnul dlouhou čtyřzápasovou sérii remízových výsledků. Od začátku se bylo na co dívat. Domácí i hosté podnikali jeden ofenzivní výpad za druhým. Bratršovský se Zedníčkem pálili vysoko, na druhé straně motal žďárským obráncům hlavy Kleveta.

Deset minut před pauzou byl ve vápně nedovoleně sražen Horák. Sudí se nerozpakoval, nařídil penaltu a domácí exekutor Bratršovský otevřel skóre. Hned nato spálil další tutovku Zedníček. Vzápětí žďárští fanoušci ztichli. K nenápadnému centru ze prodral Kleveta, který nedal Pospíchalovi v brance šanci.

Po změně stran pokračovala strhující bitva. Ostré tempo s možnostmi na obou stranách nabídlo špičkovou podívanou. Oporou Žďáru byl mezi tyčemi bezchybný Pospíchal, který zlikvidoval řadu závarů. Do konce se odpočítávaly sekundy, když Zedníček pronikl zleva, balón doputoval ke střídajícímu Otoupalíkovi, který nechytatelnou dělovkou rozhodl o výhře Žďáru.

Góly: 35. Bratršovský (PK), 90. Otoupalík – 41. Kleveta. Rozhodčí: Reich. ŽK: 3:1. Diváci: 220. Poločas: 1:1. Žďár: Pospíchal – Šindelka, Heide, Odehnal – Bratršovský – Řeháček, Chmelíček (76. Otoupalík), Horák, Vomela – Zedníček, Šišiak (63. Bojda).

Chřipka zatím nepřichází, do Vánoc by to mohlo vydržet

Jako nejhezčí alej na Vysočině zvolili lidé Valchovskou cestu u Počátek.

Za nejkrásnější alej v kraji si hlasující zvolili Valchovskou cestu

Snad budou Vánoce klidnější, přeje si trenér juniorů Nekvasil

Jihlava – V úterý od 18.15 se naposledy v tomto roce budou hokejoví junioři Dukly prát o extraligové body. Na svém ledě přivítají v předehrávce 27. kola Zlín. Body potřebují oba týmy jako sůl, tak se dá čekat pořádná řež.

Jihlavský dům dětí a mládeže láká na tradiční vánoční akce

Jihlava – Taneční vystoupení, výtvarné tvořivé díly, ale i turnaj ve stolním tenise či tradiční Kufrování. Od pondělí 18. prosince začíná pro veřejnost vánoční program jihlavského Domu dětí a mládeže (DDM).

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. prosince 2017.

Po prohře ve Vítkovicích přišla výhra v Třinci

Ostrava, Třinec – Polovinu ze šesti velmi důležitých bodů přivezli hokejoví junioři Dukly z ledu Vítkovic a Třince. Tam sehráli venkovní dvojzápas, který nezačali nejšťastněji, protožev Ostravě těsně prohráli. Sobotní duel jim ale vyšel velmi dobře, dokázali otočit skóre a bez potíží Třinec porazili.