Ždírec se vrátil do čela tabulky

VYSOČINA - V šestém kole krajského přeboru Humpolec podruhé v sezoně prohrál. Stalo se tak na hřišti nevyzpytatelné Bystřice. Na samotné čelo tabulky se tak vrátil opět Ždírec, který si připsal povinné tři body v duelu s posledním Jemnickem.

17.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

Nováček krajského přeboru tak stále marně čeká na premiérový bod.

PELHŘIMOV - ŽIROVNICE

4:0

Okresní derby vyšlo o poznání lépe favorizovanému Pelhřimovu. Smutným hrdinou utkání byl žirovnický gólman Michal Poustecký, který nesl vinu na prvních dvou brankách soupeře.

V prvním poločase nedokázal zneškodnit chytatelnou střelu Krtka z trestného kopu, krátce po přestávce další Krtkův pokus doslova prospal. Pelhřimov tak mohl zápas dohrávat v klidu, čehož beze zbytku využil. Po sólu přes dva obránce se prosadil Smrčka a skóre uzavřel z pozice ležícího střelce v 78. minutě Vaněk.

Góly: 17. a 48. Krtek, 73. Smrčka, 78. Vaněk. Rozhodčí: Švec. ŽK: 0:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Pelhřimov: J. Moravec - Hejl, Krčil, T. Máca, Vacek - Regásek, Kmoch, Jeřábek, Krtek (80. Moravec) - Smrčka (87. Hrnčíř), Vaněk. Žirovnice: M. Poustecký (52. Šamal) - Rathovzský, Kořínek, Charousek, Kněžínek - J. Poustecký, Secký (77. Pokorný), Vodáček, Staněk - T. Houška (53. Weith), Serbus. Nejlepší hráči: Krtek, Smrčka, T. Máca.

POLNÁ - BOROVINA

1:0

Hostující tým do utkání vlétl a nadělal Skočdopolemu velké problémy. Zaváhání polenského gólmana ale nepotrestal. I přesto se dál pokračovalo podle not hostů. Jenže střelci se trápili a Skočdopole si skvělými zákroky zvedal sebevědomí. Z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Centr Gondka našel Tomase a ten nezaváhal.

Opaření hosté se brzy oklepali a po změně stran a vyloučení Adamce měli dál častěji míč na kopačkách. Na polenské bojovníky ale ani z nebezpečných standardních situací recept nenašli.

Gól: 36. Tomas. Rozhodčí: Vodák. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (66. Adamec). Diváci: 250. Polná: Skočdopole - Kratochvíl, Frolda, Pártl (46. Oberreiter), Takács - Gondek, Krčál, Mezera (65. Bárta), Adamec - Tomas (88. Hlávka), Körber. Borovina: Kantor - Čtveráček, Rambousek, P. Dohnal, Kohlstrom - Brzezina, Rubák, D. Dohnal, Tomek (66. Pokorný) - Cipris, Novák. Nejlepší hráči: Skočdopole - Kohlstrom.

PACOV - M. BUDĚJOVICE

2:2

Pohledné utkání přineslo asi spravedlivou remízu. Skóre otevřel ve 14. minutě po faulu na Anděla z trestného kopu Hrobský. Hosté však vzápětí vyrovnali překrásnou střelou Hlávky, který z pětadvaceti metrů trefil šibenici. Ve 42. minutě už zase domácí vedli. Únik Čecha zakončil šťastnou tečí Kubů, jehož Pacov v týdnu získal z Pelhřimova.

Hosté hrozili hlavně z brejků a po přestávce se dočkali zaslouženého vyrovnání. V 59. minutě jim penaltu nesmyslným faulem daroval Zíka a Hlávka se nemýlil.

Góly: 14. Hrobský, 42. Kubů - 16. a 52. Hlávka (druhý z PK). Rozhodčí: Petřivý (Dobronín). ŽK: 2:1. Diváci: 250. Poločas: 2:1. Pacov: Hartl - Vejsada, Jaroslav Praveček, Koller, Zíka - Anděl (81. Jiřík), Kolací, Hrobský, Vlk (57. Rybčák) - Kubů, Čech. Moravské Budějovice: Klouda - Černý, Hlávka, O. Busta, Krejčí - K. Busta, Škoda (57. Havlík), Michal, Šabatka (76. L. Šplíchal) - J. Šplíchal, Pokorný (57. Černý). Nejlepší hráči: Koller - Hlávka, K. Busta.

BYSTŘICE - HUMPOLEC

1:0

Ačkoli padl jediný gól, nebylo v utkání stopy po nudě. Bystřice v úvodním dějství předčila soupeře v kombinační rychlosti.

Měla míč častěji na kopačkách a tlačila se do zakončení. Všechny její pokusy však zlikvidoval výtečný Padrnos. Humpolec po pauze zvedl hlavu. Několikrát nebezpečně zahrozil.

Rozhodnutí přišlo v 78. minutě. Padrnos parádní robinsonádou vyrazil balon ke střídajícímu Buchtovi, který byl zezadu atakován. Sudí okamžitě odpískal penaltu. Bystřický kapitán Matuška zachoval chladnou hlavu a zamířil přesně.

Hosté se poté vybičovali k náporu, ale všechny jejich příležitosti zlikvidovala opora mezi domácími tyčemi Trnavský.

Gól: 78. Matuška (PK). Rozhodčí: Jurka. ŽK: 2:3. Diváci: 300. Poločas: 0:0. Bystřice: Trnavský - Kozáček (78. Buchta), Veselý, Vícha, Mitáš - Vrzal, Sklenář, Matuška, Sysel - Zbytovský, Holý. Humpolec: Padrnos - Kotek, Hes, Svoboda, Černík - Paťha (68. Kameš), Hájek, Guzik, Jíša (60. Chlad) - Křikava, Pícha. Nejlepší hráči: Trnavský, Holý - Padrnos.

V. BÍTEŠ - OKŘÍŠKY

0:0

Diváci sledovali vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách, leč bez gólového efektu. V bojovném utkání začali lépe domácí.

Již v páté minutě zápasu se v obrovské šanci po přihrávce Antoše ocitl Hammer, ale jeho střelu hostující brankář Fiala zlikvidoval. O tři minuty později domácí nastřelili břevno. Hra se v první půli přelévala z jedné strany na druhou, ale žádná střela nenašla přesný cíl.

Ve druhé půli bojovný a tvrdý duel pokračoval. Více ze hry měli opět domácí, jejich tlak ale končil na hranici velkého vápna. Hosté zahrozili dvěma standardkami, ale bez gólového efektu.

Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 6:5. Diváci: 150. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Šula - Šlapal, Láznička, Kadlec, Pohl - Pelán, Trojan, Dvořák, Hammer - Berka, Antoš. Okříšky: Fiala - Tekal, Jančok, Hekerle (85. Klíma), Zeman - Večeřa, Dočkal (92. Jeřábek), Valenta, Jůza (75. Ježek) - Kotrba, Malý. Nejlepší hráči: Hammer, Šula – Kotrba.

VRCHOVINA - JANOVICE

2:0

Vlažné tempo postupně vystřídal sílící tlak Vrchoviny, které k první trefě pomohlo štěstí. Výtečný Poul vypálil a jeho střelu jeden z janovických hráčů tečoval do protipohybu bezmocného gólmana.

Domácí branka nabudila. Soupeře sevřeli ohromným náporem, který vyústil ve druhý zásah. Kolmici Poula prodloužil Kříž na Šustáčka, který mazácky povodil brankáře a elegantně zavěsil.

Kabinou hostů otřásla v pauze bouřka. Janovice se po změně stran o sto procent zlepšily, ale jejich snahy o zvrácení výsledku vyšly naprázdno.

Góly: 36. O. Poul, 44. Šustáček. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 1:2. Diváci: 320. Poločas: 2:0. Vrchovina: Krupík - Mrkos, Skryja, Kalich, Chrást, O. Poul - Wolker (83. M. Skalník), Smetana, Kalich, Kršek (64. Oros) - Kříž, Šustáček (72. Mužátko). Janovice: Rezničenko - Soural, Špendlíček, Tržil, Kračmar - Zamazal, Hekerle (85. Lokvenc), Chramosta, Bdžoch - Šilik (46. Křenek), Rychtecký (46. Padrnos). Nejlepší hráči: O. Poul, Šustáček - Soural.

ŽDÍREC - JEMNICKO

3:1

V prvním poločase vůbec nebylo znát, že hraje tým s postupovými ambicemi proti týmu, který zatím v soutěži nezískal ani bod. Naopak Jemnicko bylo po chybách ždírecké obrany daleko nebezpečnější, ale gól nevstřelilo.

Druhý poločas začal pro domácí výborně, v osmačtyřicáté minutě zatočil Čalkovský trestný kop do branky a vnesl do ždírecké hry klid. V 57. minutě ovšem vyrobil hrubku domácí Havlíček, ale Koutný z malého vápna přestřelil.

Těsně po vystřídání se po pěkné individuální akci trefil Šnobl. Na 3:1 upravoval znovu Čalkovský. Výsledek kosmeticky upravil Křivánek z penalty, když Terer zbytečně fauloval v pokutovém území.

Góly: 48., 77. Čalkovský, 65. Šnobl - 79. Křivánek (PK). Rozhodčí: Žilka. ŽK: 6:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Ždírec nad Doubravou: Havlíček - Kysilko, Kaluža, Terer - Carda, Smejkal, Čalkovský, Sobotka, Klupka (61. Šnobl) - Janďourek (46. Máša), Blažek (71. Kolouch). Jemnicko: Růžička - Obrlík, Čech, Bártů, Křivánek - J. Kincl, Koutný, Z. Kincl, Ďurač (60. Jahoda) - Gardoň (80. Semelda), Anděl (75. Komenda). Nejlepší hráči: Čalkovský - Z. Kincl, Růžička.

17.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Ludvík a Vlasta Hyclovi v sobotu na jihlavské radnici oslavili platinovou svatbu.
4

OBRAZEM: Sedmdesát let spolu. Důležitý je respekt, říkají manželé

V sobotním extraligovém mači hokejisté Dukly (ve žlutém) dvakrát s Mladou Boleslaví prohrávali, dvakrát také vedli. Nakonec rozhodlo až prodloužení a gól domácího Valy.

Junioři slavili důležitou výhru nad Boleslaví

Basketbalisté jsou k nezastavení. Zvítězili také v Plzni

Plzeň – Už deváté vítězství v sezoně slavili basketbalisté BC Vysočina v této sezona. A protože je v prvoligové skupině A odehráno dvanáct kol, není se čemu divit, že jsou po výhře na půdě čtvrté Plzně první!

Podívejte se na další miminka a hlasujte v anketě

Jihlava - Přinášíme vám fotogalerii s dalšími krásnými miminky z jihlavské porodnice.

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.

Dukla posadila trápící se Piráty do sedla a je znovu poslední

Chomutov - Štědří hosté. Téměř dva měsíce nebodovali chomutovští Piráti v extralize naplno. Povedlo se jim to až v neděli, kdy na svém ledě zdolali jihlavskou Duklu 4:2.