Představitelé druholigového fotbalového klubu tak reagují na neuspokojivé výsledky v poslední době, které vygradovaly nedělní drtivou porážkou na hřišti Příbrami. Nový kouč ihned po svém nástupu nabídl dosavadnímu tandemu Zákostelský-Vrzáček roli svých rovnocenných asistentů. Oba trenéři se mají vyjádřit dnes.

„Byla potřeba změna. V současné době máme hodně špatnou defenzivu a vůbec celý herní styl je hodně neurovnaný. Korunu tomu nasadil debakl v Příbrami. Mužstvo je teď psychicky hodně dole a my museli reagovat,“ řekl ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis.

Ještě před čtrnácti dny přitom tvrdil, že o odvolání trenéra vůbec neuvažuje; to měla Jihlava na svém kontě o tři body méně než dnes. „Fotbal je ale emotivní záležitost a v této situaci nemůžeme stát s rukama za zády,“ obhajoval změnu svého postoje.

Trenér Zákostelský byl z rozhodnutí svých nadřízených zaskočený. „Po sedmi kolech jsem něco takového vůbec nečekal. Naopak jsem měl náznaky, že se k ničemu podobnému neschyluje,“ neskrýval kouč zklamání.

Na Jihlavu neobvyklý trend; vedení klubu se totiž rozhodlo odvolat trenéra v rozběhnuté části sezony - to dřív nebývalo. „Já nejsem zastáncem takových řešení a určitě to nebylo snadné rozhodování. S Bokšou to bylo jednodušší v tom, že nevycházel s hráči. U Zákostelského je tomu naopak - i proto se ho nechci zbavit, vždyť mu pan Marko nabídl roli asistenta,“ podotýká ředitel Tulis.

„Ještě si musím všechno promyslet. Vyjádřit bych se měl zítra (v úterý - pozn. redakce) na odpolední schůzi,“ podotkl Zákostelský.