Na „átřídním“ programu skupiny A je hodně zajímavý duel. Fotbalisty Dobronína v něm čeká snad jediné podzimní derby. Přestože je havlíčkobrodská Věžnice už v jiném okrese, oba týmy to mají k sobě kousek. Navíc v neděli na lavičkách proti sobě stanou bývalí spoluhráči. Věžnický Václav Hospodka a dobronínský Ludvík Haubert.

Dobronínu to šlape

„Hecování ještě neproběhlo, ale určitě na ně přijde. Jak před zápasem, tak i po něm,“ usmíval se Hospodka.

Jeho tým v posledních dvou utkáních přišel o vítězství až v posledních minutách, ale pohoda z týmu prý nevymizela. „Hráli jsme čtyřikrát venku a v tabulce pravdy máme plus tři body, to není tak zlé,“ říká věžnický kouč, jehož tým je s devíti body na 6. místě.

Velmi dobře vstoupil do soutěže i Dobronín, který má o bod víc a je pátý. „Šlape nám to a rozhodně tam nepojedeme v roli outsidera,“ hlásá Ludvík Haubert.

V posledních dvou vzájemných duelech se radovali vždycky domácí a Věžničtí by v tomto trendu rádi pokračovali. „Vlítneme na ně a chceme tři body,“ plánuje Hospodka. „Jejich sílu i slabiny známe. Myslím, že se na ně dobře připravíme a body zaslouženě zůstanou ve Věžnici.“

 

S navrátilcem Krautšnajdrem

Dobronín ale s prázdnou odjet nechce. Má formu a chce použít stejnou zbraň. „Vím, co od trenéra Hospodky můžu čekat. Určitě tam nepojdeme bránit.

Domů chceme minimálně bod přivézt,“ nastiňuje Haubert, který v neděli vytasí ještě jeden trumf. Z Polné přichází na hostování bývalý hráč Dobronína Zdeněk Krautšnajdr. „Chtěl se vrátit, tak jsme ho udělali a v neděli by měl být k dispozici,“ potvrzuje trenér. Obejít se naopak musí bez zraněných Pavla Sochora a Milana Sedláčka.

Na druhé straně barikády by měl mít Václav Hospodka také kompletní kádr. „Z dovolené by se měl vrátit Šimoníček a ještě nevím, jak to bude se zraněním Procházky, ale jinak budeme v plné síle,“ doplňuje.