Premiéru si na lavičce domácích odbude nový kouč Vysočiny Karol Marko, který v týdnu nahradil dosavadního trenéra Luboše Zákostelského, jenž se po sesazení z hlavní funkce rozhodl nepokračovat.

„Po tom výprasku nebyla v kabině optimální nálada. Ale Příbram už je prostě historie. Takový je fotbalový život. Máme před sebou další zápas a už se bavíme jen o něm. Čeká nás těžká série, protože už ve středu hrajeme pohár s Brnem,“ popřel Marko spekulace o psychické újmě svého nového týmu.

Slovenský trenér, který má za sebou několik atraktivních zahraničních stáží, hodlá na soupeře vyrukovat s pozměněnou taktikou. „Na rozdíl od minulých zápasů se bude herní styl trochu lišit,“ podotýká. Konkrétní ale být nechce. „Malura (trenér Slovácka - pozn. redakce) přece umí číst.“

Žádné převratné změny v sestavě ale prý neplánuje. „Máme za sebou jen pár tréninků a samozřejmě se s mužstvem musím důkladně seznámit. Už teď ale mohu říct, že mám v kádru patnáct hráčů, kteří na to mají. Který tým ze druhé ligy může vyrukovat třeba s reprezentantem do jednadvaceti let, nebo s vicemistrem světa,“ poukazuje na Theodora GebreSelassieho a Tomáše Cihláře.

V Markově představě herního pojetí má prý dominovat velmi dobrá fyzická připravenost. „Trochu jsme pozměnili styl trénování. Hráči musí být připraveni na to, že budou mít na hřišti jasně dané pokyny, které musí do puntíku splňovat,“ nastiňuje kouč svou představu. Na zápas se Slováckem nemůže kromě dlouhodobých marodů počítat také s kanonýrem Petrem Faldynou, který má po čtyřech žlutých kartách stop na jedno utkání. „Vedle zraněného Váchy jde samozřejmě o ztrátu dalšího útočníka, ale na tomto postu si nějakým způsobem poradíme,“ dodal Marko.

Předpokládané sestavy:

FC Vysočina Jihlava: Tulis - Bartoš, Suchý, Šedivý, Vepřek - GebreSelassie - Veselý, Bayer, Lovětínský, Mezlík - Simr.
1. FC Slovácko: Marek - Kaspřák, Ineman, Šimáček, Němčický - Racko, Stýskala, Görner, Eismann - Chmelíček, Činčala.
Zápas začíná v 19 hodin

 

Zůstane Sviták?

Mladoboleslavský fotbalista Martin Sviták sice už téměř dva týdny trénuje s Jihlavou, ale o jeho angažování se stále vedení teprve rozhoduje. Hlavním důvodem je prý změna trenéra.

„Pan Marko by si ho chtěl nejdříve prověřit. Teprve pak se rozhodneme. Jasno by mohlo být příští týden,“ řekl sportovní manažer FC Vysočina Zdeněk Šmýd.

Sedmadvacetiletý Sviták naposledy působil v Příbrami, která loni sestoupila do druhé ligy.

Do té doby nasbíral v dresu Ostravy, Opavy, Mladé Boleslavi a Příbrami 107 prvoligových startů, ve kterých vstřelil sedm gólů. „Je to nesmírně zkušený hráč, který většinu své dosavadní kariéry nastupoval ve středu zálohy. Určitě by se nám mohl hodit,“ dodal Šmýd.

Zatím poslední dotaženou posilou je Martin Bayer ze Slavie.