Nový trenér Vysočiny udělal v sestavě několik změn. Levou stranu měli na starosti tentokrát bek Roman Drga s vicemistrem světa Tomášem Cihlářem. Za distancovaného Petra Faldynu se pak posunul do útoku Pavel Mezlík.

V první půli byli ovšem domácí totálně neškodní a šance se naopak rodily před Tulisovou brankou.

Rozhodující moment přišel trochu nečekaně. Po necelé půlhodině ve vápně domácích propadl centr, který odvracel skluzem Šedivý. Jenže do souboje šel i Racko a po jeho teatrálním pádu nařídil rozhodčí Kocián pokutový kop.

Exekutor Činčala sice nechal Tulise uhádnout směr, ale jihlavský brankář na jeho umístěnou bombu neměl nárok. Poté se Šedivý mohl stát jednoznačným smolařem zápasu: Šultes mu vystihl nesmyslnou kličku, míč se dostal k Němčickému, ale ten těsně minul.

Začátek druhé půle naznačil obrat k lepšímu. Do dvou slibných příležitostí se po centru Veselého dostal kanonýr Simr, ovšem v obou případech jeho pokusy stačili obránci Slovácka eliminovat.

To samé platilo i po hodině hry. Brněnskou spolupráci načal pronikající Mezlík, který uličkou vysunul do úniku Simra, jenomže ten se k zakončení nedostal. Na druhé straně vystrašil Tulise Šultes. Jeho nádherný projektil jen těsně minul horní růžek jihlavské branky.

Slovácko poté přežilo únik rychlíků Veselého s Mezlíkem. Druhý jmenovaný prostor mezi tyčemi z ideální pozice netrefil. A když už GebreSelassie po rohu hlavou konečně trefil branku a překonal i gólmana, vykopl míč z brankové čáry Ineman.

FC Vysočina Jihlava - 1. FC Slovácko

0:1

 

Gól: 28. Činčala z pen. Rozhodčí: Kocián - Kubáň, Čecháček. ŽK: Bartoš, Bayer, Mezlík - Činčala, Kaspřák, Šultes. Diváci: 1375. Poločas: 0:1.
Jihlava: Tulis - Bartoš, Šedivý, GebreSelassie, Drga - Veselý, Bayer, Lovětínský, Cihlář (83. Čermák) - Simr, Mezlík.
Slovácko: Marek - Kaspřák, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Racko (29. Šturma), Sloboda, Němčický, Filipský (81. Eismann) - Činčala, Šultes (73. Vrba).