Směrem dozadu to bylo oproti minulým utkáním lepší; tentokrát připravila Jihlavu o body penalta.

„Výsledky 1:0 mám rád, tedy pokud se vyhraje. My ale dnes neuspěli. Prohráli jsme doma, navíc z penalty. To vždycky zamrzí,“ tvrdí Marko.

S výkonem svých hráčů, kterým s oblibou říká chalani, byl ovšem spokojený. „Prakticky splnili moje pokyny, ukázali, že jsou učenliví,“ uvedl jihlavský kouč.

Dva defenzivní záložníci

Sestava doznala několika změn. Levou stranu hřiště měli tentokrát na starosti Drga s Cihlářem, v útoku zaskakoval za vykartovaného Faldynu Mezlík. Kvůli zranění stopera Suchého se musel opět dozadu posunout GebreSelassie. Dvojice středních záložníků Lovětínský, Bayer byli tentokrát ladění na defenzivní notu.

„Ke změnám jsem se odhodlal na základě doporučení mého asistenta. Nebyla to špatná volba. Drga odehrál slušný zápas, stejně tak jako Cihlář, který dokázal, že jeho nominace na uplynulé mistrovství světa dvacetiletých byla oprávněná,“ vysvětlil Marko.

Ke změně systému se neodhodlal ani ke konci zápasu. Ofenzivu další útočník nevyztužil, i když byl na lavičce Rabušic. „Nemám pocit, že by nasazení osmnáctiletého kluka do takového zápasu bylo platné. Navíc já nerad dělám během utkání harakiri v rozestavení. Je daný určitý systém. Nemůžeme to vzadu otevřít. Šance jsme si vytvořili i tak. Tutovka, jakou měl třeba Mezlík, který byl sám před brankou, se prostě musí dávat,“ poukázal Marko.