Navíc s výjimkou Líšně má zápasy se špičkou tabulky za sebou.

„Takhle ale uvažovat nemůžeme. Soutěž je dlouhá, navíc za pár kol může být všechno jinak. Někdo ze středu tabulky dvakrát vyhraje a jsme sousedé,“ zůstává v klidu kouč Libor Štourač.

Konkrétně má na mysli například i Vyškov, kterému se zatím vůbec nedaří. „Do spodku tabulky rozhodně ale nepatří. Věřím, že se jim začne dařit. Potřebují se jen chytnout,“ hodnotí Štourač jednoho z favoritů a zároveň dosavadních zklamání celé soutěže.

Žďár naposledy o víkendu ukořistil všechny body v Židenicích, kterým se opět na podzim nedaří. „Podle mého názoru tam mají filozofii dávat přes podzim příležitost svým hráčům, na jaře pak vždycky seženou nějaké posily na půlroční hostování a tak to pokračuje dokola,“ myslí si Štourač.

Jeho tým tam uspěl především díky standardním situacím. „Hned na začátku se nám dvě povedly,“ přikyvuje Štourač. V obou případech byl šťastným střelcem Igor Šišiak, který se přišel po zranění rozehrát z Banské Bystrice. „Je to typický koncový hráč, jehož předností je především čich na góly. Po zranění Karáska jsme přišli o nejlepšího střelce, takže nám nyní Igor přijde náramně vhod,“ podotýká Štourač.

Oproti minulým sezonám se herní projev Žďáru změnil. Podobá se Velkému Meziříčí, které vždy spoléhalo na to, že svého soupeře přestřílí, než aby ze zajištěné obrany čekalo na ojedinělou šanci. „Ono se to vlastně nabízí. „Směrem dopředu jsme přece jen lepší. Vzadu hrajeme na tři obránce, protože nemáme typy na čtyřku v řadě,“ vysvětluje Štourač.