Dvacetiletý mladík s českým velkoklubem, který se probojoval do Ligy mistrů, podepsal čtyřletou smlouvu. Nejprestižnější klubovou soutěž si ale čerstvý reprezentant do jednadvaceti let kvůli uzávěrce soupisek nezahraje.

„Jsme rádi, že se nám podařilo GebreSelassieho získat. I když nám v Lize mistrů nepomůže, tak nás stále čeká náročný ligový program,“ řekl v úterý generální ředitel Slavie Petr Doležal.

„O zájmu Slavie jsme věděli už v létě. V poslední době její úsilí gradovalo. Přestup byl na spadnutí,“ potvrdil ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis. Částku se kluby rozhodly nezveřejňovat.

„Jedná se o zajímavou sumu, která nám kromě doplnění klubového rozpočtu poslouží ke stabilizaci současného kádru. Navíc v případě dalšího přestupu GebreSelassieho nám připadnou určitá procenta,“ podotkl Tulis.

Samotného GebreSelassieho náhlý zájem Slavie zaskočil. „Bylo to pro mě obrovské překvapení. Ale taková nabídka se neodmítá. Ještě když jsem minulý týden sledoval jejich zápas se Steauou Bukurešť, vůbec mě nenapadlo, že tam o týden později podepíšu smlouvu,“ usmíval se GebreSelassie. Na nějaké bližší informace o představách klubu po jeho angažování prý ještě nebyl čas.

„S trenérem Jarolímem jsem ještě vůbec nemluvil. Takže nevím, na jaký post se mnou počítá nebo co vůbec očekává,“ podotkl dvacetiletý defenzivní univerzál, jehož otec pochází z Etiopie.

Rodiče a přítelkyně byli vůbec první, kdo se zprávu o přestupu do Slavie z úst talentovaného fotbalisty dozvěděli. „Samozřejmě že jsem se hned musel pochlubit,“ uculuje se GebreSelassie.

Ve Slavii se sejde s bývalým parťákem z obrany Ondřejem Šourkem. „Ale ještě jsme si nevolali. Jak říkám, vůbec nebyl čas,“ dodal čerstvý slávista.