„Chceme určitě uspět. Současné výsledkové rozpoložení není dobré. Tým potřebuje vzpruhu. Zápas s Brnem je ideální příležitostí,“ hlásí kouč Jihlavy Karol Marko.

Svůj tým poprvé vedl v páteční předehrávce druhé ligy se Slováckem. Ani nový trenér ale výsledkovou krizi nezažehnal a jeho tým prohrál 0:1. Navíc směrem dopředu toho kvůli novému rozestavení moc nepředvedl.

„Ale rozhodně nic nehodlám měnit. Budeme nadále praktikovat náš systém. Vždyť v určitých fázích hry se jedná o styl se čtyřmi až pěti útočníky. Hráči si na to musí nejdřív zvyknout,“ vysvětluje Marko.

V sestavě už může počítat s útočníkem Petrem Faldynou a také s Martinem Svitákem, jehož hostování z Mladé Boleslavi se konečně dotáhlo. Otazník stále visí nad stoperem Martinem Suchým, který v pátek kvůli zranění nehrál. Na jeho místě nastoupil GebreSelassie, který ovšem už patří Slavii. „Ještě nás čeká trénink. Po něm se rozhodneme,“ podotkl.

Jinak by vše mělo zůstat při starém, včetně postu brankáře, který se v poháru občas protočí. „Pro hráče je to svátek. To platí i o Tulisovi, který v Brně s fotbalem začínal. Bylo by vůči němu nefér, abych ho posadil na lavičku. Je to mladý gólman, který potřebuje chytat těžké zápasy,“ upozorňuje trenér Vysočiny.

Brno má za sebou na rozdíl od Jihlavy vydařený víkend. V neděli svěřenci trenéra Petra Uličného, kterému dělal při jeho práci v Ružomberoku asistenta právě Marko, porazili dvěma góly Pacandy Jablonec.

Také brněnský kouč ale bude muset ve své sestavě oželet některá jména. Problémy má především na pravé straně. Stále ještě nemůže počítat s Martinem Kunclem, kterého před týdnem v zápase s Teplicemi postihla slabost, a chybět bude i ve výborné formě hrající Lukáš Kubáň, který ulehl s horečkou. „Otazník je zatím stále nad brankářem Martinem Lejsalem,“ dodal Uličný.

V žádném případě ale nehodlá Vysočinu podcenit. I přes pohár vede cesta do pohárové Evropy. Na Jihlavu jsme se byli podívat v utkání se Slováckem, které potvrdilo, že Vysočina má zkušený a silný tým. Dobře hráli naši Simr a Mezlík, kteří v Jihlavě hostují, vynikajícím fotbalistou je reprezentant do jednadvaceti let GebreSelassie, obranu diriguje zkušený stoper Šedivý,“ popsal Uličný přednosti soupeře.

Předpokládané sestavy

FC Vysočina Jihlava: Tulis - Bartoš, Suchý (Havránek), Šedivý, Vepřek - Sviták, Lovětínský - Čermák, Mezlík, Cihlář - Simr.
1. FC Brno: Bureš - Živný, Trousil, Pavlík, Siegl - Besta, Holek, Polách, Střeštík - Pacanda, Wagner.
Zápas začíná v 18 hodin.