Nejprve propadla obrana po přetaženém centru a ve druhém poločase dorazila Jihlavu hrubka brankáře Petra Tulise, který poslal odkop přímo na nohou Kaloudy a ten téměř z půlky hřiště trefil odkrytou branku.

„Bylo vidět, že hosté hrají to, co potřebují. Brno je sice špičkový český klub, ale naši hráči z něj měli až moc velký respekt. Zmohli jsme se jen na nakopávání míčů, což vedlo k vyniknutí výborného Trousila,“ řekl po zápase jihlavský trenér Karol Marko.

Klíčovým momentem byla podle něj neproměněná šance střídajícího Čermáka, který za stavu 0:1 postupoval sám na branku. Gólman Bureš mu ale jeho obstřelovačku konečky prstů vyškrábl. „Byla to obrovská šance. Místo kličky jsem se rozhodl pro střelu, bohužel to nevyšlo. Měl jsem dát gól,“ řekl Čermák. „Za vyrovnaného stavu bychom možná Brno více potrápili. I tak si ale myslím, že hosté vyhráli zaslouženě,“ podotkl Marko.

Brněnský kouč Petr Uličný zápas jako jednoznačnou záležitost neviděl. „Byli jsme tu na utkání se Slováckem, ve kterém hrála Jihlava velmi dobře. A proti nám hrála ještě lépe. Pořád se snažila o kontaktní gól. Jsem spokojený, že hráči nic takového nepřipustili. V poháru mívají favorité problémy a nám se naštěstí vyhnuly,“ řekl Uličný.

Snahu soupeře o vyrovnání utnula málo vídaná minela domácího gólmana Petra Tulise. „Chtěl jsem dát do míče co největší ránu, bohužel mi to nesedlo,“ litoval Tulis. Na druhou stranu byl ale rád, že si smolný moment vybral „jen“ v poháru. „Určitě se to skousne líp, protože tahle chyba neznamená ztrátu bodů ve druhé lize. Prakticky jsme s Brnem neměli co ztratit,“ dodal.

FC Vysočina Jihlava – 1. FC Brno

0:2

Góly: 26. Hanák, 59. Kalouda. Rozhodčí: Jílek - M. Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Šedivý, Drga - Hanák, Polách, Kalouda. ČK: 90. Hanák (Brno). Diváci: 1200. Poločas: 0:1.
Jihlava: Tulis - Bartoš (35. Čermák), Šedivý, Sviták, Drga - Veselý, Bayer, Lovětínský, Cihlář (42. Vepřek) - Mezlík (66. Rabušic) - Faldyna.
Brno: Bureš - Živný, Trousil, Pavlík, Siegl - Hanák, K. Večeřa, Holek (25. Polách, 78. Besta), Střeštík (54. Kalouda), Okleštěk - Wagner.