Na skromnější cíle Vysočina nemůže v 9. kole soutěže pomýšlet. Po dvou porážkách jí patří jedenácté místo v tabulce s pouze tříbodovým odskokem od sestupových příček.

„Chceme vyhrát, ale nesmíme zapomínat, že jedeme na hřiště soupeře a budeme si muset dávat pozor,“ podotýká jihlavský trenér Karol Marko. Pod jeho vedením a po zavedení nového herního systému Jihlava ještě neskórovala. „To se už musí změnit. Budeme hrát ofenzivněji. Jak Brno, tak Slovácko byly kvalitní soupeři, proti kterým by se riziko nemuselo vyplatit. Nyní nás čeká přijatelnější protivník,“ tvrdí Marko.

V sestavě dojde i vzhledem ke středečním zraněním k několika změnám. S kotníky laborují Cihlář s Drgou. Do stoperské dvojice se naopak vrací rekonvalescent Suchý. „Trénoval naplno a počítám s ním,“ potvrdil trenér Vysočiny.

Ten se možná odhodlá i k jedné výrazné změně a zareaguje na nepříliš přesvědčivé výkony gólmana Petra Tulise, který s Brnem vyrobil hrubou chybu. „Ale nechci předbíhat a ani napovídat soupeři o našich záměrech,“ zareagoval Marko nepřímo. Do branky by tak zřejmě naskočil velezkušený Libor Macháček, který je Markovým asistentem.

Hlučínský trenér Petr Samec má Jihlavu dobře zmapovanou. „Mají sice nového trenéra, navíc získali i Svitáka. My přesto chceme naplno bodovat,“ podotkl Samec, který opět bude sázet na rychlou kombinační hru po zemi. „Potřebujeme se chytit i gólově, do šancí se dostáváme.“

Předpokládané sestavy

FC Hlučín: Kosmál - Hornyak, Švrček, D. Barcal, Kopecký - Kovář, Melecký, Moravčík - Hanus, Galajda - Vaculík.
FC Vysočina Jihlava: Macháček - Bartoš, Šedivý, Suchý, Vepřek - Veselý, Sviták, Lovětínský, Čermák - Simr, Faldyna.
Zápas začíná v 16.30.