„Všechno se po příchodu nového trenéra vyvíjelo k lepšímu a výsledky se už musely dostavit,“ tvrdí čtyřiadvacetiletý útočník.

Své dvě trefy si připsal v rozmezí třinácti minut. „Jeden byl po centru a druhý po zaváhání obránců,“ popsal.

Do něj nastoupila Vysočina v novém rozestavení 4-3-2-1 se Simrem na hrotu.

„Za mnou byli Mezlík s Faldynou s tím, že se můžeme během zápasu i prohodit. Ale moc k tomu nedocházelo. Falďas měl pokyny směrem dozadu a naběhal toho určitě víc než já,“ přiznal Simr s úsměvem.

Herní styl proti Hlučínu mu prý vyhovoval. „Koneckonců jsem dal dva góly. I naše předvedená hra byla dobrá. Na druhou stranu nás ale soupeř několikrát hodně pozlobil. Potvrdily se informace, že jsou hodně důrazní,“ podotkl kmenový hráč Brna.

Souhře podle něj pomohlo i hlasité dirigování obrany gólmana Macháčka, který nahradil Tulise.

„My útočníci jsme nějakou výraznou změnu třeba v rozehrávkách a dlouhých výkopech nepociťovali. Spíš kluci vzadu získali na jistotě, protože Libor je zkušený brankář a hlasitě si je tam dirigoval,“ všiml si Simr.

Očekávaná změna vyšla

Ta varianta se nabízela už delší dobu. Do branky A-týmu Vysočiny si po roce a půl stoupl sedmatřicetiletý Libor Macháček.

Protřelý veterán, který do Jihlavy přišel hlavně jako trenér gólmanů, nahradil v sobotu v Hlučíně Petra Tulise, který v dosavadních zápasech předváděl nepřesvědčivé výkony.

„Trenér Marko mi své rozhodnutí řekl den před zápasem. Neměl jsem s tím problém. S klukama normálně trénuji, takže žádné manko jsem nepociťoval,“ řekl nejstarší hráč jihlavského kádru.

Zároveň si pochvaloval, jak jeho mladší spoluhráči zápas zvládli. „Přesně jsme věděli, co na soupeře platí. Vyšla nám sázka na defenzivu a rychlé brejky,“ podotkl Libor Macháček.